TVOŘIVÉ RUČIČKY

Vítejte na mé stránce věnované Akrylovému malování!

 

 

Proč zrovna malování?

    Už jako dítě se u mě projevovaly známky nadání pro malování. Výtvarná výchova byl jeden z mých oblíbených předmětů. A mé výkresy až na vyjímky dopadly na výbornou. Jako starší jsem se věnovala jiným koníčkům. Malování je také druh kreativity a pro mě představuje absolutní radost, svobodu, relaxaci při které dochází k úplnému vyčistění hlavy a nechybí ani podstatné vyřádění se v detailech. Každý umělec, malíř vkládá kousek sebe do svého díla. Proto mám ráda malování.

    Vybrala jsem si akrylové barvy, jsou úžasně všestranné. Výhod těhto barev je spousta. Akrylové barvy jsou na bázi vody, při výparech nedochází k bolesti hlavy. Lze je použít řídké či husté a dokonce lze malovat řídkou barvou přes hustou, a to u olejových barev nelze.  Rychle schnou, takže nečekám celé hodiny než mi zaschnou. Můžu s němi napodobit veškeré tradiční styly, jako je kvaš, olej, akvarel. Obrovskou výhodou těhto barev je, že nepraskají a neloupou se. Tudíž je nemusím po určité době obnovovat a dílo vydrží. Kvalitní pigmenty barev  jsou světlostálé a vydrží. Jsem začátečník, stále objevuji něco nového, zkouším nové techniky, štětce, nápady. Malování se věnuji jen pár let, ráda maluji hlavně krajinky, pěkná místa, která jsem navštívila, ale třeba i abstrakce. Nemám žádné vzdělání, ani jsem neabsolvovala žádné kurzy v tomto oboru. Maluji jen tak pro radost, tvořivost a relaxaci.

 

Pohled do minulosti:

    Začala jsem z malováním někdy před deseti lety, kdy jsem se přestěhovala z malého bytu do velmi prostorného velkého bytu.  Jako většina žen mám ráda zařizování nových prostor, takže jsem si zařídila byt velmi jednoduše spíše v minimaistickém stylu, v živých odstínech barev. Od výrazné bílé, před oranžovou po tmavé červenou, dopněnou  světlým nábytkem. V rámci omezeného rozpočtu, samozřejmě. Mé barevné stěny ve velkém bytě trčely prázdnotou, až na velký kýčovitý obraz z obchodního domu Ikea, " pohled na karavanu v poušti v záři zapadajícího slunce " smiley. A  tady se dostáváme k malování, protože tady začaly moje nesmělé pokusy a počátky o akrylové malování. Namalovala jsem si pár obrázků se stejnou tématikou západu slunce a ještě pár malých obrázků na protější stěny a do ložnice a kuchyně. Poté jsem měla pár let pauzu a věnovala se zase jiným koníčkům. Až před pár lety, k  mým narozeninám, jsem dostala dárkem stojan, sadu barev a pár pláten.  To mě znovu nakoplo a inspirovalo se znovu pustit do tvůrčího procesu. začala jsem znovu malovat jednodušší motivy, ale už na plátno a ve větších rozměrech. Inspiraci čerpám hlavně všude kolem sebe, ze svých výletů, dovolených, ale také z knih a internetu. Mé díla jsou pro mě radost a ráda si s jimi zdobím svůj byt. Jednou až se posunu o nějakou úroveň výše, třeba obdaruji nějakým svým obrázkem své blízké. smiley

 

Plány do budoucna:

    Je velmi těžké mezi všemi těmi koníčky, co mám ráda, rodinou, přáteli, najít si čas také na malování. Protože vyžaduje spousty hodin času. Avšak do budoucna mám v plánu namalovat sadu obrázků do kuchyně, v odstínech kuchyně a také pár obrazů do ložnice. Kde mám vystavené svoje krajinky, obrazy z míst, ktreré jsem se svými blízkými navštívila. Třeba namaluji nějaký jiný motiv krajiny nebo nějakou moderní abstrakci. Už se těším až se přestěhujeme do nového domu, kde budeme mít s partnerem náš " kreativní pokoj " a my budeme mít více prostoru se vyjádřit.

 

.......... níže přidávám fotečku z mých počátků akrylového malování.........

 

 

 

 

 

 

TOPlist

aktualizováno: 14.12.2017 15:34:20