TVOŘIVÉ RUČIČKY

imageNěco málo o mně!

   

    Jmenuji se Lenka, pocházím z města Ostravy, ale už nějakou dobu žiji v zahraničí. Jsem tichý, velmi tvůrčí typ člověka. Volné chvíle ráda trávím procházkami v přírodě, ale také ručními pracemi. Mezi moje nejoblíbenější koníčky patří, ruční práce, akrylové malování obrazů, četba, fotografování a procházky v přírodě.  Mám ráda svého přítele a rodinu, přátele, našeho pejska. Dále miluju jaro, když se stromy zazelenají, tím krásným odstínem zelené, slunce na tváři, šumění lesa a broukání potůčku, sbírání hříbků, kávu latte, rock, míchání barev, tvoření a mnoho dalších příjemných věcí.

    Jako žena se zajímám o módu, a ráda se oblékám a vždy jsem si dala záležet na tom, jak budu vypadat a hlavně jak se budu v oblečení cítit. Vytvořila jsem si svůj styl, ve kterém kombinuji různé prvky a styly. V oblékání mám ráda ženskost a barvy, proto ráda nosím šaty, sukně a kombinuji je s různými korálky, květy a zajímavými knoflíčky.

    S pletením jsem začala, už někdy v sedmi letech, kdy mi o prázdninách kamarádka mojí babičky ukázala první kroky. Já si chtěla uplést šálu, která samozřejmě nedopadla dobře a ze základního počtu ok jsem měla dvojnásobek smiley.  Z šály se potom stala sukýnka pro mojí panenku. Své pokusy o pletení jsem, ale  nevzdala a už v sedmé třídě jsem si upletla svojí první " moderní " vestičku, kterou jsem hrdě nosila. Potom následovalo háčkování. První kroky mi ukázala spolužačka, a na konci základní školy i šití. Jsem samouk, takže pokroky u mě přicházely za pochodu. Při studiích jsem si už většinu oblečení vyráběla sama. S mojí kamarádkou, jsme jako děti měli plnou krabičku ušitých oblečků a uháčkovaných doplňků pro naše Barbínky. Jako starší, jsme potom soupeřily a podporovaly se, kdo bude mít na víkendový večer,  ušitý pěknější obleček. 

    Inspiraci a návody ke svým výtvorům čerpám hlavně z časopisů Diana, Sandra, Burda, ale také na internetu a webových stránkách Drops, Austerman+Schoeller+Stahl, Petrakot a mnoho dalších. Plánujeme s partnerem rodinu a já už se moc těším, až pro naše miminko vyrobím nějaké ty malinké botičky, či čepičku. Moje maminka snad ještě více,  je také zkušená pletařka, a už pro nás děti a vnoučky upletla mnoho pěkných svetříků. Některé její  poslední práce si můžete prohlédnou na mých stránkách.

    Milé dámy načerpejte inspiraci a  doufám,že se vám některá moje práce nebo vzoreček bude líbit a uděláte radost sobě nebo  svým blízkým. Děkuji pěkně za Vaši pozornost a jestli budete mít nějaký dotaz,  zájem o návod nebo radu, můžete mi napsat  do Knihy návštěv. Všem ráda odpovím.

 

 

.........přeji hezkou zábavu!......                                                                                                                   

                                                                                                                            Lenka

 

 

 

 

TOPlist

aktualizováno: 08.02.2018 23:48:58