TVOŘIVÉ RUČIČKY

                               Novinky v roce 2014

                                                                                      Prosinec

 

 

26. 12. 2014____________________________________________________________________

 

Duhová šála II.

    Svoji první duhovou šálu jsem dala dárkem. Občas se naskytne příležitost a svůj výrobek, se kterým jsem měla původně jiné plány daruji někomu blízkému,  jako v tomto případě duhovou šálu jsem darovala svoji tchýni. A aby byla souprava čepky a šály kompletní rozpletla jsem tuto praktickou šálu ještě jednou před pár týdny. Díky dlouhodobému zranění na palci, bude asi trvat delší dobu než tuto druhou šálu dokončím. Tady je fotka šály na které teď pracuji, jak je vidět je hodně podobná té první.

 

 

 

24. 12. 2014____________________________________________________________________

 

Vánoce

   Jsme smíšený, maďarskočeský pár, ale na Vánoce jsem vařila spíše českou tradiční kuchyni. V maďarské kuchyni se na štědrý den objevuje kachna s kapustou a nebo vepřové. Jelikož jsme až do čtvrté odpoledne byli v práci, rybí polévku a bramborový salát jsem si připravila den předem, také jsme zabalili dárky  a na štědrý den jsme už jenom připravili rybu. Tentokráte ne tradičního smaženého kapra, ale zapékaného pstruha s bylinkami a kozím sýrem a také smaženou, obalovanou tresku.

A takle u nás vypadal štědrý den: stromeček s dárky, něco sladkého na zakousnutí a slavnostně prostřený stůl.

 

 

 

13. 12. 2014____________________________________________________________________

 

Pečení je radost smiley

    Do Vánoc zbývá ještě deset dní, ale u nás jako v mnoha domácnostech probíhá příprava na Vánoce. Takže kromě klasického vánočního úklidu, zdobení stromečku a nákupu dárků došlo také na pečení vánočního cukroví. Nejsem výborná pekařka, ale k významným příležtostem se ráda k pečení postavím.

    Těsto na čtyři druhy cukroví jsem si přiravila a upekla několik dní dopředu. jako každý rok jsem upekla Išlské dortíčky, Kokosky, můj přítel ukoulel Rumové kuličky a tento rok poprvé jsem pekla Linecké rukroví. Dnešní odpoledne jsem tedy strávila dokončováním cukroví, plněním a zdobením. A tohle je výsledek. Vypadá a voní krásně! Doufám, že bude chutnat taktak.

 

 

Zde uvádím internetové stránky z kterých pochází  recepty:

http://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/vanocni-cukrovi/islske-dorticky/

http://www.recepty.cz/recept/linecke-cukrovi-5581

p://www.labuznik.cz/recept/super-rumove-kulicky-nepecene/

 

 

  6. 12. 2014____________________________________________________________________

 

Plány na rok 2015

  Milý návštěvníci, tvořící šikulové smiley, ráda bych Vás informovala o novinkách, které chystám na příští rok.  Vytvořím další dvě nové sekce, první sekce bude věnovaná vyšívání. Jelikož moje je maminka se věnovala vyšívání několik let během nich vyšila hodně krásných deček a ubrusů. Pár fotek, ukázek jejich prací budu sdílet i na svém bloku, také pár nápadů jiných šikovných ručiček. Další nová sekce bude věnována kreslení, konkrétně kreslení portrétů, kde budu sdílet pár zajímavostí, mých prací z let, kdy jsem se na studiích hodně věnovala portrétovaní a také pár prací jiných talentovaných lidí či umělců. Zatím pečlivě vybírám, připravuji a upravuji  materiály pro tyto nové sekce.

    Do sekce fotografování přidám minimálně další dvě podsekce, první z nich bude obsahovat fotky z prodlouženého výkendu stráveného v Dorset, kde je velmi krásné místo - Jurské pobřeží zvané Durdle Door. Druhá sekce bude obsahovat fotky z prodlouženého víkendu v národním parku Snowdon, který jsme s partnerem navštívili v tomto předvánočním čase přesně před rokem. Jelikož je mojí oblíbenou zábavou i odpočinkem také kempování v přírodě, bude sekce fotografování také rozšířena o podsekci kempování, kterému se věnuji od dětství.

  

 

  1. 12. 2014____________________________________________________________________

 

Duhová čepička k šále dokončena.

    Pár týdnů před vánoci, času pro ruční práce nemáme tolik, začínáme pomalu s předvánočním úklidem a pečením cukroví, které potom těsně před Vánoci jen naplníme, ozdobíme polevou a oříšky a pod. Tuto sobotu jsem strávila s přáteli a neděli pečením pár druhů cukroví, takže jsem se k publikovaní této jednoduché čepičky dostala až dneska.  Jak jsem uvedla níže čepička má jednoduchý lem a vzorek, takže na ní pěkně vynikne barevný efekt příze a já jen čepičku ozdobila dvoubarevnou vrstvenou květinkou.

 

 

 

 

 

 

                                                                                    Listopad                                                                                                       

24. 11. 2014_____________________________________________________________________

 

  Po týdenní pauze, mojí podzimní dovolené, kterou jsem si rozdělila na dvě části a pár dní jsem strávila v Česku s rodinou a přáteli a další tři dny doma s přítelem a jeho rodinou, jsem se zase dostala k uveřejnějí další novinky.  Jelikož mi zbyly ještě dvě klubíčka duhové tenké vlněné příze, jsem už před dovolenou  rozpletla na tenkou podzimní jednoduchou čepičku,  pletenou lícovým žerzejem a vroubkem podle anglické knížky Hats. Na fotce nevypadá nic moc, tak uvidíme, jak čepka bude vypadat po dokončení.  smiley

 

 

9. 11. 2014_____________________________________________________________________

 

Tenká duhová šála je hotova!

    Včera jsem po pár dnech dokončila tenkou duhovou šálu, která je upletená z tenoučké příze z malým podílem vlny. Také jsem začla plést tenkou podzimní čepičku ze stejné příze, která bude tvořit se šálou soupravu, kterou bych chtěla stihnout doplést ještě před podzimní dovolenou, která mi začíná za pár dní. Tady je pár foteček zajímavé šály,  postup pro ní jsem nalezla v jedné anglické knížce.

 

 

 

 

 

5. 11. 2014____________________________________________________________________

 

Duhová šála

    Jelikož se blíží zima a lehké oblečení pomalu měníme za teplejší, zkontrolovala jsem můj šatník a zjistila, že třeba zimní bunda už je po pár letech docela obnošená a jezdec na zipu  se dávno ulomil. Koupila jsem si zimní bundu, tedy spíše je to něco mezi zimní  bundou a kabátkem,  pro mě v nezvyklé černé barvě. Protože jsem tmavý typ tuto barvu volím jen v kombinaci s výraznými odstíny. Rozhodla jem se uplést k tomuto kabátku také tenkou šálu zajímavého střihu a čepku.

Níže sdílím obrázek šály na které teď pracuji.

 

 

 

3. 11. 2014____________________________________________________________________

 

.......... a ještě jedna čepička...........

A aby to té starší nebylo líto, upletla jsem ještě jednu čepičku, tentokrát v odstínech duhy a o velikost větší. Čepička je také ozdobena bílým lemováním a květinkou v barvě duhy.

 

 

 

 

                                                                                    Říjen

 

26. 10. 2014___________________________________________________________________

 

Čepička pro Zsófii je hotová!

    Dneska jsem dokončila poslední steh a přišila jsem květinku na podzimí čepičku pro Szófinku. Jak už jsem napsala dříve je z fialkové příze, tak doufám, že bude vypadat dobře k její fialkové bundičce. A aby to její starší sestřičce nebylo líto upletu ještě jednu podobnou čepičku ve větší velikosti a v jiném odstínu.

 

 

 

23. 10. 2014___________________________________________________________________

 

Čepička pro malou Zsófii

    Listopadové narozeninky malé Szofie, mojí neteře se kvapem blíží a já připravuji kromě nějaké té panenky také podzimní pletenou čepičku. Pro kterou jsem koupila žíhanou fialkovou přízi a rozpletla patentovým vzorem. Toto bude moje první pletená dívčí čepička, tak doufám, že jsem velikost odhadla správně. Tak uvidíme koncem listopadu. smiley, kdy budeme oslavovat její třetí narozeninky.

 

 

 

20. 10. 2014___________________________________________________________________

 

Hřiby rostou jen před naším domem! cheeky

    Je polovina října a vlhké a teplé počasí napovídá, že se v lesích bude dařit hřibům a budou růst " jak houby po dešti". I před naším domem to vypadalo velmi slibně a vyrostly nám tam kromě nějakého druhu lišek, které neznám, také kozáčky. Loni, přesně touto dobou, jsem šla na procházku do lesa a odnesla jsem si celý ruksak suchohřibů, praváků, babek a podobně. Nemusela jsem se vůbec snažit, opravdu jsem o ně zakopávala. Zásoba hřibů mi a vydržela na celý rok. yes 

    Včera jsem neměla štěstí, tři hodiny jsem chodila s přítelem po lese a našli jsem jen čtyři praváky. Vypadá to, že tuto zimu si budeme hřiby kupovat v supermarketu!

 

 

19. 10. 2014____________________________________________________________________

 

Proužkované bikiny konečně dokončeny!

    O tomto víkendu jsem konečně dokončila kalhotky pro proužkované bikiny. Tak trošku po sezóně, ale nevadí. Spíše jsem si chtěla vyzkoušet šikovný vzoreček a jednoduchý střih pro podprsenkový díl. Kalhotky jsem uháčkovala nízkého střihu. Proužkované bikiny jsou uháčkované z tenčí příze v barvě oranžové, šedé a černé,  dlouhými sloupky, lemování je uháčkováno krátkými sloupky s malými pikotkami, černou přízí. Ozdobené jsou malými kovovými květinkami.

 

 

 

 

09. 10. 2014____________________________________________________________________

 

Taky se Vám občas stává, že rozpracujete nějaký kousek oblečení a odložíte ho?  frown

    Mě teda, moc často ne. Ale v případě mých druhých plavek se mi to také stalo. Podprsenkový díl jsem začla háčkovat už v srpnu a za pár dní ho dokončila, ale k uháčkování kalhotek se moc neženu.  Mezi tím jak to tak bývá jsem dokončila několik dalších kousků. Inspiraci pro bikiny jsem nalezla na internetu a byla jsem celá natěšená vyzkoušet znovu něco nového. Dnešním dnem jsem uháčkovala první očka na kalhotkách, takže za pár dní by měla být celá soupravička hotová.

Tady je fotečka z rozpracované podpsenky.

 

 

 

08. 10. 2014____________________________________________________________________

 

Londýn

    Londýn už jsem navštívila před čtyřmi lety na Velikonoce. A vím, že na prohlídku takového velkoměsta je jeden týden málo, my jsme v Londýně strávili jen 3 dny. Je to rušné město, takže turistů je zde vždycky hodně, zvláště na Velikonoce jsou davy  turistů  abnormálně velké. Moje maminka mě přijela navštívita a já pro nás naplánovala  pěknou dovolenou. Kromě známých londýnských atrakcí a míst,  jako je Londýnské oko, vodní svět, procházka kolem řeky Temže, Tower Bridge, Buckinghamský palác, náměstí Trafalgar square a dalších.

    Jsme tentokrát navštívili i museum Madam Tussaud. Každý, kdo museum navštíví určitě očekává vozkové figuríny nejznámějších celebrit a historických osobnosti. Každý se chce vyfotit ze svým oblíbeným idolem. :-) Takže z toho pohledu mě nic mile nepřekvapilo, spíše mě odrazoval nával bláznivých lidí s foťáky, co chce urvat fotku pro sebe z každou figurínou. Velmi mě, ale překvapila a nadchla jízda autíčkem  průřezem různých historických epoch, začínající někde před třemi sty léty a konče dneškem. To byla velmi pěkná podívaná.  A také pohled do historie a života zakladatelky muzea.  Prohlídka muzea končí 4D show od firmy Marvel, a člověk je vtažen do bitvy o záchranu muzea, Londýna a možná i světa. Která nemůže jinak skončit než dobře, protože Hulk, Spiderman a další hrdinové nás vždy před zloduchy ochrání. smiley

    Další atrakcí, kterou jsme navštívili je The London Dungeon. Velmi pěkná atrakce také pro pány, kteří se zajímají o ponurou stránku historie Londýna, nebo se rádi chvějí strachy. Lodičkou plujete temnými zákoutími Londýna a posunete se v čase několik stovek let zpátky, kdy vás různé historické postavy provází temnou stránkou londýnské historie od nezdařeného pokusu o vyhození parlamentu, přes smrtelnou epidemii, kdy se úmrtnost londýňanů počítala na tisíce, k velmi známe osobnosti Jacka rozparovače. Také nejste ochuzeni o známou postavu holiče Sweeney Todda a jeho milenky a další. Vrcholem celé podívané je ..............................! To tak to tedy neprozradím. Jestliže se chystáte navštívit Londýn, tuto atrakci Vám jen doporučuji, nejen, že se dozvíte něco o historii Londýna, pobavíte se,  a možná se budete i bát!   wink

 

   

                                                                                Září

 

27.09.2014__________________________________________________________________________

 

Černá háčkovaná sukýnka dokončena!

    Těsně před mojí dovolenou jsem dokončila černou sukýnku. Jak jsem psala níže vzoreček mám z internetu, jen jsem jej upravila na svou velikost a vzhledem mému nižšímu vzrůstu jsem upravila také délku, a celkový nudný jednobarevný vzhled jsem ozvláštnila stříbrnou přízí. Protože mi dnešním dnem začala dovolená a já se chystám ji strávit v hlavním městě-Londýně se svým přítelem a také s maminkou, která za námi přiletí večer. 

 

 


 

 

23.09.2014_____________________________________________________________________________

 

Na čem zrovna pracuji?!

........ještě pár dní a černá háčkovaná sukýnka bude na světě.......smiley

 

    S háčkováním sukýnek nemám moc zkušeností, ale svoji jedinou háčkovanou sukýnku jsem si natolik oblíbila, že jsem se rozhodla po pár letech uháčkovat ještě jednu. K tomu mě inspirovaly krásné návody na sukýnky sdílené fandy háčkování na internetu. Tuhle sukýnku háčkuji z černé tenčí příze. Jelikož mě nebaví jen slepé kopírování, vložila jsem do sukýnky i něco ze sebe. Ještě mi chybí pár posledních řad.............zapošít nitky....................  uháčkovat šnůrku na vázání a vy se mužete v následujících dnech těšit na nové fotečky.

 

 

22.09.2014____________________________________________________________________________

 

Nová webová stránka o ručních pracech!!!

    O založení svého blogu jsem přemýšlela už před dvěma lety. Ale díky mnoha aktivitám jsem se k tomu dostala až letos. Sama ráda navštěvuji některé webové stránky  šikovných lidí. Jsou pro mě velkou radostí a inspirací. Ručním pracem se věnují už od dětství a doufám, že můj blog bude zase inspirací a radostí zase pro Vás.

___________________________________________________________________________________

 

TOPlist

aktualizováno: 14.12.2017 15:34:20