TVOŘIVÉ RUČIČKY

                                                                        Moje novinky 2015!      

 

                                                          

                                                                                 

 

                                                                                      Prosinec

 

31. 12. 2015_______________________________________________________________

 

Přání do nového roku ...............

 

                                                                                                                     

 

 

28. 12. 2015______________________________________________________________

 

Šikovné dečky  ze zbytků!

    Určitě už hodně z vás propadlo designu  a  koupilo si nějaký nábytek, či doplňek z obchodního domu Ikea. Před Vánoci jsem po dlouhé době navštívila Ikeu i já. Chtěla jsem se porozhlédnout, co je nového a koupit jen pár drobností. Mezi jinými drobnostmi jsem si koupila pěkné bavlněné závěsy do ložnice, v zelené barvičce. Udivilo mě, že šijou závěsy až do délky 3 metrů. Asi pro nějaký zámek či kostel, žertovali jsme se Sanym. Nezbývalo mi nic jiného než vytáhnout šicí stroj a závěsy podstatně zkrátit.

    A co s temi zbytky? Rozhodla jsem si ušít malé dečky a ozdobit je pěkným lemováním. Z knížky Crochet Stitches jsem si vybrala vzorek s kostičkami. A pustila jsem se do šití jednoduchých deček. Ještě mi pěkný kousek zbytků zbyl, možná později příjde na řadu i nějaký ten polštářek.

 

 

Na fotečkách jsou mé první dečky, obháčkované pěkným lemováním:

 

 

 

 

26. 12. 2015______________________________________________________________

 

Nadělování dárků pro rodinu.....

.....proběhlo včera odpoledne. Včera po obědě jsme se vydali s dárečky a cukrovím k Sanyho rodině.  Holčičky dostaly své vytoužené hračky, Set pro malého špióna, medvěda Mášu i s domečkem. Pro manžela, fandu Star wars Ježíšek nadělil lampu a kalendář na rok 2016 a moje švagrová dostala mnou upletený svetřík a saténový šátek.

    My jsme také dostali své vytoužené dárečky, já jsem si přála novou digitální kuchyňskou váhu a kosmetiku. Sany dostal model tanku na postavení, z druhé světové války. Sváteční odpoledne jsme vyplnili popíjením vínka a pojídáním cukroví a slaného pečiva,  také nekonečným hraním Monopolů, které také holčičky dostaly od Ježíška.

 

 

A tady mi Dori ochotně zapózovala s mým dílkem, který ji udělal velkou radost!

Návod na tento svetr si můžete stáhnou přímo ze stránek Shoeller Stahl, Austermann i sveselou čepičkou! 

25. 12. 2015______________________________________________________________


Náš Štědrý den

    Můj štědrý den začal krásně. Ráno jsem zabalila zbývající dárky, při sledování české, vánoční pohádky. Poté jsem popřála rodičům a vrhla jsem se do dokončování cukroví. Slepovala jsem  Linecké cukroví džemem a pekla jsem ještě ořechový  dezert. Odpoledne jsem potom obalovala rybu a pekla vepřovou krkovičku na cibulce.
    Ve středu jsem měla také volno, takže jsem si v klidu mohla připravit bramborový salát a tradiční rybí polévku, kterou můj Sany miluje. Po práci Sany zabalil dárečky a já jsem nastrojila Vánoční stromeček, poprvé z mnou uháčkovaných dekorací.
    Večeři jsem u nás podávala v šest hodin. Naši přátelé dorazili v čas, i se skvělou tiramisu. Večeře byla velmi chutná a naše bříška napapaná, ale i přesto jsme si dopřáli  kousek dezertu. Předali jsme si dárečky a poté jsme seděli  s přáteli a popíjeli Rosé vínko, pojídali cukroví až dlouho do noci.Taková u nás byla vánoční atmosféra:


 

 

 

24. 12. 2015______________________________________________________________


Blahopřání

18. 12. 2015______________________________________________________________

 

Další háčkované zvonečky

    Aby prvnímu zvonečku nebylo smutno a nevypadal na stromečku opuštěně, uháčkovala jsem ještě další dva zvonečky. Použila jsem stejnou bavlněnou a metalickou přízi, jako u prvního zvonečku a háček č 1,5 a 2.

    Postupovala jsem podobně, jako u prvního zvonečku. Začala jsem krátkými sloupky, a poté jsem je háčkovala ozdobným vzorkem. První je ozdobený dvěmi řadami filetovou technikou a dále dvěma stříbrnými proužky. Druhý zvoneček je ozdobený šikmými proužky z dlouhých sloupků a řetízkových ok. Oba zvonečky jsem musela vypnout a naškrobit.

 

Zde si můžete stáhnout návod na můj bílo stříbrný zvoneček a taky zvoneček ze šikmými pruhy!

 

 

 

16. 12. 2015______________________________________________________________

 

Sněhánkové šišky

    Dneska ráno jsem měla trochu času, tak jsem se pustila do výroby zasněžených šišek.  Tato jednoduchá dekorace, kterou si může vyrobit každý, mě zaujala na vánočním stromečku v obchodě. A řekla jsem si, jak jednoduchý nápad to je a přece vypadá velmi dobře.

     Stačí k tomu jen trocha barvy, štětec, lepidlo a šňůrka. Nejprve jsem chtěla použít stříbrnou barvu, ale nakonec jsem se rozhodla pro bílou, která na šiškách lépe vynikla.

 

Už se těším, jak budou šišky vypadat na Vánočním stromečku nebo jako dekorace na jídelním stole.

 

 

 

13. 12. 2015_______________________________________________________________

 

Stříbrné hvězdičky!

    Jednoduché, stříbrné hvězdičky jsou další dekorací, kterou připravuji na tyto Vánoce. Kromě sněhových vloček, zvonečků, andílků patří k tradičním vánočním symbolům. U nás doma nesmí chybět. Uháčkovala jsem jich zatím pár, z stříbrné metalické příze Anchor háčkem č. 2, podle vlastního návodu.

Háčkování rychle přibívá, a za pár minut jsem uháčkovala hned tři hvězdy. Vypínání a škrobení je také parádně rychlé, protože mi na jednu hvězdu,  stačilo použít jen šest špendlíků. Ještě mi chybí protáhnout šňůrky na pověšení.

 

Mnou psaný návod si můžete stáhnout zde! a také vysvětlivky!

 


 

11. 12. 2015_______________________________________________________________


Zvoňte zlehýnka, stačí chvilinka....

vzpomínka jak rolničky v srdci zacinká". Tak přesně tuhle písničku mi připomíná zvoneček na mém obrázku. Dálší malá dekorace, kterou jsem uháčkovala pro letošní Vánoce. Tak to tak vypadá, že stromeček a výzdoba na Vánoce bude v bílostříbrné kombinaci, možná ještě přidám jednu barvičku.


Dále se můžete tešit v dalších dnech na další stříbrné překvapení uháčkované ze stříbrné příze, první várka už se suší. 

10. 12. 2015______________________________________________________________

 

Malý abstraktní obrázek......

jsem namalovala před pár dny, když jsem čekala, až mi zaschne základní barva na rámečku. Malý kanvas byl součástí dárku, sady barev, štětců a ležel doma, dlouho nepoužitý. Natřela jsem ho jen bílou základní barvou a nechala zaschnout.

    Čekala jsem jen na inspiraci. Ta se u tak malých rozměrů těžko dostavuje a tak plátno posloužilo jen jako relaxace, mého hraní s štětci a barvami. Vznikla tahle nenáročná abstrakce u které jsem si hezky odpočinula.

 

 

 

 

06. 12. 2015______________________________________________________________

 

Podzimní pozdrav

    Dneska večer  začne chodit Mikuláš, ale já tu mám ještě jedno podzimní pozdravení. Včerejší večer byl ve znamení podzimního tvoření. Tentokrát se ke mě připojil i můj Sany a při sklence vína a povídání jsme vytvořili tyto menší obrázky s motivem podzimu. Dřevěné zvířátka, lístky a se nám zalíbily v jednom malém obchůdku, čekali jsme jenom na tu zprávnou náladu, a včera jsme se nechali unášet fantazií a tvořili, dlouho do noci.

 

Opravdu krásný večer!

    Sany miluje Břízky, vytvořil obrázek s Břízami a hříbky. Myslím si, že na chlapa to není vůbec špatný obrázek. Jako šikovný modelář má smysl pro detail!

    Více fotek z nočního tvoření najdete v sekci Vychytávky.

 

 

05. 12. 2015______________________________________________________________

 

Dalších pár foteček s háčkovanýma vločkama

    Tak takhle nějak budou vločky vypadat na Vánočním stromečku. Uháčkovala jsem zatím pár kousků ve dvou velikostech. První, větší je podle předlohy, kterou jsem našla na internetu, jen jsem jí trochu upravila a druhá, malá vločka je vhodná hlavně pro malé stromečky. Tu jsem uháčkovala podle sebe, tak aby byla vzorem podobná té větší.

 

Další várka malých i větších vloček už se suší!

 

 

03. 12. 2015______________________________________________________________

 

První sněhové vločky....

už přistály u nás doma. smiley

   

    Už mám uháčkováno pár sněhových vloček, ve dvou velikostech. Jsou menší, pro menší stromeček. Nejsem moc  na tradiční háčkované dečky a ozdoby, ale tento rok jsem si chtěla ozdobit vánoční stromeček trochu jinak.

    Dneska jsme také  koupili Vánoční stromeček. Možná trochu s předstihem, ještě ho pár dní necháme venku na zahradě, aby neopadal a ozdobíme později.....

    Návod na sněhové vločky sdílím ZDE a také VYSVĚTLIVKY Značek!

 

 

 

                                                        Listopad

 

29. 11. 2015______________________________________________________________

 

První dárek na Vánoce je dokončený!

    Mám radost, že jsem první dárek připravený na Vánoce dokončila s předstihem. Je to zelený kabátek s 3/4 rukávy ve velikosti 42, pro mou švagrovou, Dori. Dopomohlo k tomu to, že mám týden dovolené, a kromě času stráveného s rodinou a rodiči, jsem měla více času, věnovat se pletení. Dokoupila jsem také vkusný saténový šátek, který ladí s dřevěnými knoflíčky a bude součástí našeho dárku. Už se moc těším, jak bude reagovat po otevření!

     Plánovala jsem uplést ještě čepičku, dokoupila jsem k ní stejnou vlnu v odstínu čokoládově-hnědé a okrové. barvy jdou k sobě krásně dohromady, ale zjistila jsem, že švagrová, čepky vůbec nemá radá a nenosí je. Změnila jsem názor a čepku plést nebudu. Tak mám více času začít s háčkovanýma ozdobama a dekoracema na vánoční stromeček.

 

 

 

Návod pro tento svetr si můžete stáhnout přímo ze stránkách Shoeller Stahl, Austermann!


 

25. 11. 2015_______________________________________________________________


Ořechový koláč podle Kluků v akci!

    Dneska jsem dostala jeden z mých spontálních zápalů a upekla tento koláč. Pečení není moje silná stránka a ani to moc neprožívám, ale pro speciální příležitosti, mývám občas spontální zápaly a něco upeču. A dneska se je ten speciální den, protože dneska začal první den naší podzimí dovolené. Konečně nikam nemusím cestovat, letět či spěchat a můžu skutečně odpočívat. 
    Tento koláček je jiný než klasické buchty s ovocem nebo bábovky. Je lehoučký, sladký a křupavý. Je to takové lehké, křupavé pohlazení, k odpolední kávičce. Příprava  je velmi snadná a rychlá. Nedává se do něj ani máslo, mléko či hodně mouky, ale hodně mletých ořechů a vajec. Je velmi chutný, opravdu mohu jen doporučit!!!
Přinesla jsem pár kousků sebou na návštěvu a všem koláček zachutnal, určitě se k tomuto receptu ještě vrátím!

   

 

24. 11. 2015______________________________________________________________
 


Crochet chart software pro háčkované vzory.

    Dala jsem si pauzu od pletení a přemýšlela jsem nad svými stránkami, nad další sekcí s názvem vzorečky. Tato sekce by měla obsahovat háčkované a pletené vzorečky, květinky, ozdoby, dekorace a další drobnosti s kterýma si tak rádi zdobíme a oživujeme naše věcičky. 
    Přemýšlela jsem o tom jestli existuje nějaký malý prográmek, ve kterém by se daly psát vzorečky. Googlila jsem a našla jsem Crochet chart. Malý software jsem si zadarmo stáhla a vyzkoušela. Obsahuje i návod. Nechtělo se mi trávit hodiny čtením a zkoušením, a proto jsem si na Youtube shlédla desetiminutové demo.  Hned jsem si vyzkoušela namalovat, malý vzoreček. Můj problém je, že jsem si ještě pořádně nepřivykla na anglické značky pro háčkování, ikdyž už jsem podle anglických knih  háčkovala i pletla pár kousků.
    Práce s ním není těžká, ale chce to trochu praxe a pořádně prozkoumat, co tento softwarek všechno umí. Dostat to do ruky, aby malovaní v programku netrvalo déle, než perem na papíře. Určitě se ještě porozhlédnu na netu po  jiném, ale do budoucna se dá použít i Chrochet chart.Schéma malé květinky namalované v Crochet chart.

Zase jsem si rozšířila trochu obzory a  vyzkoušela taky něco jiného!

22. 11. 2015______________________________________________________________


Pokročila jsem dále ......
   
    v pletení dárku, a dneska jsem dokončila přední díly a začala jsem plést první rukáv. Rukávky nepletu stejným vzorečkem jako díly, ale pletu je rubovým žerzejem, takže mi pletení bude rychleji přibývat. Rukávky budou pěkně doplňovat vroubkové lemování, kolem výstřihu,, a dílů a samotný svetřík nebude celý přeplácaný, děrovaným vzorkem. 
    Trochu se bojím, že jsem nezvolila dostatečnou velkou velikost, na danou tloušťku příze.  Svetřík nemá být velmi volný, nosí se tak akorát fit na tělo. Uvidím za pár dní. Zatím si dokončené díly pěkně navlhčím a vypnu na podložku, než dopletu zbývající rukávy.
Hezký nedělní večer!

17. 11. 2015_______________________________________________________________


Něco malého do mé sbírky.

    Časopisů a knih o pletení a háčkování mám hodně, a v mé malé knihovničce zabírají celou polici. Už dávno, jsem se rozhodla, že  nebudu další kupovat a hromadit, a utrácet za ně peníze. Ty poslední mi darovala má rodina a přátele, k Vánocům nebo narozeninám. Můj přítel mě znovu překvapil, a koupil mi tyto zajímavé, slevněné knížky. Je v nich spousta krásných, háčkovaných a pletených návodů  nejen pro ženy, ale i muže a děti. Také obsahují zajímavé nápady na doplňky a dekorace.

     Za ty ceny se knížky opravdu vyplatí. Určitě z nich později, něco vyberu. Líbí se mi tam jedno krásné dámské pončo a bolerko, ale našla jsem tam i obleček pro pejska, vypadá hodně legračně. Tak třeba se do něj také pustím surprise.
  

 


 

15. 11. 2015______________________________________________________________

Pěkné odpoledne,
    dneska se mi konečně utvořila v hlavě finální podoba mého dárku na vánoce, na kterém pracuji. Pár dní jsem zvažovala, mezi delší halenkou nebo svetříkem. Měla jsem několik návrhů, ale nemohla jsem se rozhodnou, který bude pro zvolenou přízi hezčí. Zvolila jsem pěkný svetřík, pletený drobným vzorkem. Mám už rozpleteno a dneska jsem byla koupit dřevěné, větší knoflíky.

 A aby byl dárek dokonalý, dokoupila jsem ještě saténový šátek v podobném odstínu, jako dřevěné knoflíky.     V mé představě jsem myslela také na čepku, upletenou stejným vzorkem  a ozdobenou květem a knoflíkem v odstínu dřeva.  Ještě nemohu odhadnou jestli mám dostatek příze také na čepičku, ale v kombinaci se svetrem a krásným batikovaným šátkem by byl dárek dokonalý!

 


                                                  


08. 11. 2015______________________________________________________________


    Jelikož už začal pomalu podzim a blíží se Vánoce, je třeba už myslet  na dárky a nenechat vše na poslední chvíli. Jedna z mála žen, kterou jsem ještě neobdarovala svým ručně upleteným dárkem je moje švagrová. Vánoce jsou ideální příležitostí, toto napravit. Občas je těžké se někomu trefit do vkusu, ale pokusím se o to. Vím, že její oblíbené odstíny jsou, tmavě modrá a světle zelená. Už před pár týdny jsem zakoupila středně silnou, zelenou vlnu of firmy Stylecraft a začnu s prací na mém dárku na Vánoce.


Tuto vlnu jsem vybrala, tak doufám, že se bude líbit.

 

 

 

06. 11. 2015______________________________________________________________

   Dneska jsem také dokončila čepičku háčkovanou vlnkami. Tu jsem uháčkovala podle sebe a proto jsem musela párat. V původním návrhu je také barevná šála, ale tu už háčkovat nebudu.
 

 
                                       

01. 11. 2015_______________________________________________________________

 

Top s vlnkami je dokončený!

    V sobotu jsem dokončila veselý top s vlnkami. Jen jedno celé odpoledne jsem strávila při zapošívání nitek. Zapracování nitek  je moje slabina. Nemám to ráda, a tato práce na pletenině, je moje nejméně oblíbená, proto se střídání barev hodně vyhýbám.  Ale ani to mě neodradilo a do topu inspirovaného maďarským časopisem- háčkované módy, jsem se pustila a nelituji toho.

    Využila jsem zbytky mých tenkých přízí a přikoupila jsem také dvě další klubíčka s tyrkysové a světle růžové, aby mi proužky spolu pěkně ladily. Výsledkem je tenhle veselý, letní top s hlubším výstřihem. Práce na topu mne velmi bavila, má zajímavý střih i vzorek a já si háčkování opravdu užila! wink

 

A zde je výsledek: a protože mi zbyla příze přibyla k topu i letní stylová čepička!

 

 

 

                                                                                    Říjen

 

18. 10. 2015______________________________________________________________

 

    Při prohlížení obrázků pro háčkování, jsem si všimla, že jsou moderní vzorky s vlnkami. Tedy háčkované vzory, které díky střídání různých sloupků tvoří vlnky. Úzké vlnky vynikají  střídáním různých barevných přízí. V létě jsem si zakoupila v Maďarsku časopis s háčkovánými nápady, a objevila tento krásný dírkovaný vzorek, z kterého teď háčkuji veselý top:

 

 

 

11. 10. 2015_____________________________________________________________________

 

Nový look staršího kousku!

    Někdy se mi stává, že se s některými kousky, co jsem upletla nebo uháčkovala nemohu rozloučit. Topík, či svetr mi stále sedne, ale já už se v něm necítím. Nechce se mi jej vyřadit, dát do charity. Proto hledám způsoby, jak daný kousek upravit. S přibývajícím věkem mám ráda  oblečení delší, a volnější.  A to je případ tohoto topíku. Pořád se mi líbí jeho háčkované sedlo v kombinaci s hladkým žerzejem. Ale  chtělo to menší úpravy, abych se v něm cítila znovu pohodlně.  Bylo pro mě docela jednoduché sehnat bílou, bavlněnou přízi stejné tloušťky. Té je na trhu stále dost.

    Jaké úpravy jsem provedla? Už podle obrázku je zřejmé, že je top delší.  Odpárala jsem háčkovaný lem na délce topíku a olemování  průramků. Prodloužila jsem topík o patnáct centimetrů a upletla jsem k topíků krátké růkávy. Rukávky a délka jsou upletené hladkým žerzeje a zakončeny jednoduchým patentem.

 

04. 10. 2015____________________________________________________________________

   

    Dnešní, krásné počasí jsme se snažili využít a ráno jsme vyrazili s partnerem do lesa. Hned ráno, po příjezdu do lesa jsme zažili malé vzrůšo, kdy nám divoké prase přeběhlo těsně před autem, a my se dost vyděsili.  Kromě odpočinku a relaxace,  jsme si nasbírali i pár hříbků do zásoby. Zde je pár krásných momentek z dnešní procházky:

 

 

 


03. 10. 2015____________________________________________________________________

 

Krajkové bolerko

    Dala jsem si na čas se sdílením této nové novinky, protože krajkové bolerko jsem již dokočila začátkem tohoto týdne. Uháčkovala jsem ho z mé oblíbené akrylové příze Women's institute Soft & Silky, z které mi ještě zbyly dvě klubíčka z předešlého háčkování. Střih bolerka tvoří dlouhý obdelník. Sešitím rukávku na koncích se utvořily krátké rukávky, které jsou obháčkovány ozdobným lemováním. Také délka a výstřih bolerka jsou obháčkovány ozdobnými obloučky. Střih a jednoduchý popis jsem nalezla na stránkách DROPS Design.

 

 

 

 

                                                                                    Září

 

26. 09. 2015____________________________________________________________________

 

    Minulý týden jsem strávila v Česku. laughPočasí bylo pěkné, a teploty dosahovaly až k dvacetipěti stupňům. Snad kromě jednoho dne, kdy bylo zataženo a chladno. Snažila jsem se tento týden strávit odpočinkem a hlavně s rodinou a přáteli. Ve čtvrtek jsme s maminkou a naším pejskem vyrazily do Beskyd na Pustevny.

    Počasí bylo jasné a teplé a jedenácti kilometrovou procházku s přestávkami zvládla i maminka. Z Trojanovic, Ráztoka jsme vyrazily po modré a šlapaly tři kilometry na Pustevny. S častými přestávkami jsme to zvládly za dvě hoďky. Po kávičce jsme šly po hřebeni až na Radhošť, a kochaly se sluníčkem a krásnými výhledy do krajiny.  V restauraci jsme poobědvaly.  Z Radhoště jsme šly po zelené stezce čtyři kilometry, zpět do Trojanovic. Cesta zpátky nám trvala něco málo přes hodinku, a my jsme si jí zpříjěmnovaly hrou na schovku s naším pejskem.    Čtvrteční den byl pro nás krásným, odpočinkovým  dnem stráveným na horách!!!

 

Zde sdílím pár foteček z Beskyd:

 

 

 

 

06. 09. 2015____________________________________________________________________

 

Dobré sluníčkové odpoledne, smiley
rozpracované dílko na fotce s jemným vzorečkem vypadá jako ozdobný šátek nebo šála, ale není. Je to část zadního dílu bolerka, na kterém pracuji ve volném čase. Ještě mi zbyly dvě klubíčka bílé, jemné příze. Mám velkou slabost nejen pro háčkované halenky, ale hlavně také pro bolerka. Toto sváteční bolerko tentokrát nebude pro mou maminku, ale pro mne. Háčkuji ho jednoduchým vzorkem z dlouhých sloupků a řetízkových ok podle návodu, který jsem našla na mezi krásnými nápady na stránkách DROPS Design. Chtěla bych ho dokončit ještě před začátkem mé dovolené. smiley

 

 

 

 

03. 09. 2015____________________________________________________________________

 

Dáreček!  heart

    Zajímavě střižený kabátek, ke kterému jsem včera přišila knoflíčky, bych chtěla darovat své mamince. Jakmile jsem jej dokončila, jsem věděla, že se bude mé mamce moc líbit. Kabátek má elegantní střih a  střídají se na něm pěkné odstíny fialové barvy, které má moje mamka moc ráda. V srpnu měla narozeniny, takže mám  pro ni krásný dárek a předám jí ho za týden, při mé návštěvě. Upletla jsem ho z krásné, jemné vlny Sylvan, lícovým žerzejem, střih a popis jsem nalezla na stránkách firmy DROPS Design.

 

 

Více fotek a návod naleznete v sekci: Návody pro háčkování a pletení - svetry a bolerka.

 

 

                                                                                    Srpen

 

19. 08. 2015____________________________________________________________________

 

 

Fialová heboučkou vlnu z obrázku použiji na svůj další výrobek. Zakoupila jsem ji včera odpoledne. Je to hrubší heboučká akrylová příze s malým procentem vlny. Představovala bych si tak kratší a volnější bolero, s krátkým rukávkem, zdobené  vzdušným, krajkovým vzorkem. Zatím prohlížím časopisy a webové stránky a už se těším, až se znovu pustím do práce.  smiley

 

 

 

15. 08. 2015____________________________________________________________________

 

Dopoledne jsem dokončila háčkovanou kabelku. yes

    Fialová kabelka je šikovným, malým doplňkem. Je vhodná spíše pro nejnutnější věci, jako jsou třeba, kapesníčky, telefon, rtěnka a malá peněženka.  Je uháčkovaná ze silnější akrylové příze polosloupkem a ozdobená  bílým  štepováním a květinkou ve třech odstínech. Je doplněna malými kruhovými rukojeťmi. Pracovní postup je jednoduchý a zvládne ho i začátečnice během pár dní.

 

 

 

 

11. 08. 2015____________________________________________________________________

 

    Dlouho moje ručičky nevydržely zahálet a po pár týdnech volna jsem se znovu pustila do ruční práce. Tentokrát  je to pro změnu háčkovaní. Nasbíralo se mi hodně zbytků přízí, takže jsem se rozhodla uháčkovat kabelku ze zbylé hrubší fialové příze. Před časem jsem si koupila zajímavou knihu Happy Hooker od Debbie Stoller. Je to malá kniha o háčkování z mnoha krásnými modely pro háčkování. Návod na tuto krásnou kabelku pochází z této anglické knihy.

 

....foto rozpracované kabelky:

 

 

09. 08. 2015____________________________________________________________________

 

    Krásné letní sobotní počasí nás donutilo změnit plány a místo plánované oslavy narozenin, spojené s obědem v pěkné restauraci a malou oslavou,  jsme jeli do přírody. Tak si to můj oslavenec přál.smiley  Místečko na fotkách je vzdálené dvě hodiny od našeho městečka, v malých horách Berwyn. Hory nabízí spoustu dlouhých, turistických stezek do okolních kopců. Pro turisty, kterým nestačí jen krásný pohled na osmdesát metrů dlouhý vodopád. Pod vodopádem se pak turisté můžou občerstvit na terase malebné, dřevěné hospůdky s krásným výhledem na vodopád, jako jsme to udělali my, po několikahodinové procházce. Po kávičce jsme ještě vyrazili k nedalekému jezeru a krásný den jsme uzavřeli pozdním obědem.

 

 

 

 

04. 08. 2015____________________________________________________________________

 

    Dobrý večer,  jsem zpátky z dovolené v Maďarsku. Druhá letní dovolená nevyšla úplně, jakbychom si představovali. Podle plánu jsme tři dny strávili v Srbsku s partnerovou rodinou a zůčastnili se svatby. Nebyla to moje první maďarská svatba, které jsem se zůčastnila. Takže jsem věděla, jak to bude probíhat. Jelikož se v úmorných vedrech dostavila  neplánovaná bolest chodidla, nemohla jsem si svatbu pořádně užít, jak bych chtěla. frown

    Začátkem dalšího týdne naší dovolené se lehce ochladilo, takže jsme si mohli užít naplánovaný výlet hlavního města Budapeště. Navštívili jsme nejznámější místa a památky, jako je Buda hrad, Parlament, Řetězový most, Citadellu, Náměstí hrdinů a další. Druhý den jsme si potom zaplatili výlet vyhlídkovým autobusem, kde jsme navštívili další známá místa a dozvěděli jsme se něco o historii hlavního města. Výlet se mi moc líbil! yes 

Třetí výlet k jezeru Balaton jsme neuskutečnili kvůli chladnému počasí.

 

Další fotky z návštěvy města Budapešť najdete v sekci:  Fotografování - Budapešť 2015

 

 

 

                                                                                    Červenec

 

22. 07. 2015____________________________________________________________________

 

    Zítra brzy ráno odlétáme s přítelem na deset dní do Maďarska. Kromě svadby, která se bude konat o víkendu,  máme v plánu navštívit hlavní město Budapešť a  jezero Balaton. Na to se moc těším! Tento týden má přijít do Maďarska vlna ochlazení, to znamená teploty něco málo pod třicet stupňů. laugh  Jelikož velká vedra nesnáším, tak to bude pro mě trochu únavné. Tak zase písnu za deset dní i z novýma fotečkama.......

 

12. 07. 2015____________________________________________________________________

 

Zelené tričko je dokončeno!

    Další novinkou, kterou  měsíci červenci budu sdílet je zelené tričko. Je upetené hladkým žerzejem, na předních dílech je oživené barevnými kosočtverci v barvě bílé a banánově žluté. Lemování je pak upletené v barvě bílé, vroubkem. Práce na tričku byla pro mě zábavou, kromě ozdobného ujímání, zajímavého vyplétaní výstřihu bylo pro mě zajímavé hlavně vyplétání barevných čtverců na předním díle a následné vyšívání na pleteninu. Návod a střih pochází z internetových stránek VSV s.r.o.

 

 

 

 

 

05. 07. 2015____________________________________________________________________

 

        Odstín této zelené barvy z obrázku, mám moc ráda. Líbí se mi třeba na stěně, záclonách i doplňcích. Působí velmi pozitivním dojmem. Před mnoha lety jsem si koupila přízi v tomto odstínu a ještě jsem nedostala nápad, co pěkného by mohlo z této příze vzniknout. Při brouzdání na internetu jsem objevila nějaké topy v tomto odstínu a ještě v kombinaci z bílou, vypadaly krásně. Takže jsem se nechala jimi inspirovat a pustila jsem se do barevného trička s krátkými rukávy.

 

......a tady je rozpletený krátký rukávek:

 

 

 

                                                                                    Červen

 

28. 06. 2015____________________________________________________________________

 

Strakatý top je dopletený!

    Pár dní už mě trápí nějaká krční infekce. Jak už to tak bývá je doprovázena, bolestí v krku, kašlem a také teplotami. Takže jsem teď pátek a sobota proležela v posteli. Snažila jsem se vyléčit a přitom jsem koukala na filmy a v sobotu ráno jsem sešila díly a všila ozdoby na barevný top. Barevný top jsem upletla z mé oblíbené , jemné příze, a pletení výstřihu byla opravdu zábava! Ramínka se zapínají za krkem a v na zadní díl je zpevněn gumičkou. Střih topu dobře sedí, má zajímavě řešený výstřih a je doplněn ozdobami. Nápad a popis pochází z internetové stránky Austermann fashion & style.

 

 

 

22. 06. 2015____________________________________________________________________

   

    Moc často se mi nestává, že se rozhodnu pro nějakou přízi, začnu plést výrobek a po pár centimetrech znejistím a nejsem si jistá, jestli se mi  příze ještě líbí, či jestli je příze vhodná pro zvolený typ oděvu. Tento top bez rukávů mám rozpletený hodně měsíců. sad Mám ráda pestré barvy a jejich různé kombinace, ale u téhle příze si pravdu nejsem jistá, jestli to už není příliž!  No, posuďte sami.

 

Tohle je další novinka:

 

 

12. 06. 2015___________________________________________________________________

 

    Dneska k večeru zase trochu pracuji na stránkách, přepsala a doplnila jsem slíbený pracovní postup na sukni s volánky. Doufám, že jsem postup napsala srozumitelně. Postup práce a střih a vzorky sdílím v sekci Návody pro háčkování a pletení - Sukně.

    Další novinkou, kterou budu dneska sdílet je dokončený svetr s kapucí. Svetr je upletený na pletacím stroji Silver Reed, hladkým žerzejem a jen na předních dílech jej zdobí jednoduchý děrovaný vzor. Temná fialová barva svetru je na rukávech a patentech oživena proužky v dalších fialových odstínech a taky v bílé barvě. Mladistvým  dojmem pak pusobí zapínání na zip a kapuce. Svetr jsem měla rozpletený dlouhé dva měsíce, ikdyž jeden díl na mašině trvá uplést jen pár hodin. Díly ležely dlouho nesešité v košíku, a až teprve včera sem vsadila rukávy a sešila boční švy a tím dokončila svetr dokončila.

 

Pro ukázku je zde koláž:

..........další informace, fotečky, střih a návod budu připravovat v dalších dnech a sdílet v sekci: Pletací stroj-výrobky na pletacím stroji.

 

 

 

08. 06. 2015____________________________________________________________________


 Tak a jsem po týdnu zpátky! cool

Doufám, že vy jste dámy nezahálely a pokračovaly v pletení, háčkovaní  či čemkoliv na čem zrovna pracujete............... Ráno jsem se vrátila z krásné dovolené na španělském ostrově Tenerife cool. Užili jsme si sluníčka, teplého počasí, lenošení u moře, u bazénu, ale i trochu pohybu. Stihli jsme také tři výlety a nafotili spoustu fotek.  Musím je přebrat, a ty nejpěknější budu sdílet i zde v sekci Fotografování.

 

 

 

 

                                                                                    Květen heart

 

29. 05. 2015____________________________________________________________________

 

Sukýnka s volánky je hotova!

    Přesně týden mi trvalo uháčkovat bílou sukýnku s volánky. Neměla jsem přesný návod, shlédla jsem jen nějaké obrázky sukní na internetu. Sukně s volány jsou teď moderní a je jich plný internet. Rozhodla jsem se uháčkovat sukni se sedlem a s volány kolem hyždě.

     Zvolila jsem si jednoduché sedlo tvořené dlouhými sloupky, aby nebylo nudné ozdobila jsem ho filetovou technikou. Celkový vzhled, jednoduché sedlo z dlouhých sloupků a střih jsem si dotvořila sama při háčkování. Vzorek na volánky jsem si upravila podle potřeby.  Na sukni jsem původně koupila velmi jemnou tenkou přízi, ale nakonec  jsem pracovala z mé oblíbené příze  Women's institute Soft & Silky.

 

 

 

 

 

22. 05. 2015____________________________________________________________________

 

    Na fotce je pásek sukýnky, kterou jsem začla včera háčkovat. Chtěla jsem si dát s háčkováním pauzu, dodělat rozpletený svetr, ale kamarádka mě navnadila zkusit ještě uháčkovat sukénku s volánkama, která je v poslední době moderní. Na internetu je spousta fotek. Nechala jsem se inspirovat a už háčkuji pásek. Tak ještě háčkuji sukni, jestli ji stihnu dokončit před dovolenou a jestli bude sedět, se uvidí za pár dnů.

 

 

 

 

10. 05. 2015____________________________________________________________________

 

Háčkovaný nátělník dneska dokončen! yes

    Začalo jaro a jak už jsem psala níže, jaro je moje oblíbené roční období. Příroda se probouzí ze zimního spánku a všechno se začíná krásně zelenat. Dny jsou čím dál delší a mně to volá ven do přírody, ale taky k pohybu a cvičení. Od dubna jsem začla zase poctivě cvičit a trochu se věnuji i zdravé stravě, takže mi na ruční práce a moje webové stránky zbývá méně času.

    Ale i přesto jsem dneska dokončila bílý krajkový nátělník, který má odvážný střih a také je uháčkovaný krásným květinovým vzorem. Háčkovalam jsem jemnou akrylovou přízí The Women's institute Soft and Silky háčkem č. 2,5, délka a výstřih jsou obháčkované řadou krátkých sloupků a mušliček. Tak tenhle kousek si určitě zabalím do kufříku pro mou dovlenou u moře. smiley

 

 

 

 

 

                                                                                       Duben

 

26. 04. 2015____________________________________________________________________

 

Háčkovaný nátělník

    Letní dovolená se blíží, tentokrát jsme si dva týdny rozdělili po týdnu. První týden bychom chtěli strávit u moře, v úvahu přichází například Španělsko, Kanárské ostrovy nebo Řecko a druhý týden strávíme v Maďarsku. Pro horké léto u moře a u Balatonu by se hodil nějaký nový šikovný krajkový kousek, takže jsem včera po chvilkách začla háčkovat krajovým vzorem bílé tílko a tohle je první košíček háčkovaný dlouhými sloupky podle předlohy.

 

Háčkuji podle časopisu Diana.

 

 

09. 04. 2015____________________________________________________________________

 

Svetr s kapucí

    Včera jsem začala pracovat na novém svetříku a dneska dokončila zadní díl a rozpletla díl přední. Svetřík bude volného střihu s kapucí a bude mít také zapínání na zip. Pletu jej na stroji Silver Reed ze středně silné, tmavě fialové příze hladkým žerzejem. Takže postupuji docela rychle. Patenty jsou zdobeny proužky v růžných barvách a přední díly budou ozdobeny jednoduchým vzorkem. Také rukávy budou ozdobeny stejnými proužky, takže svetr bude působit mnohem veselejším dojmem.   smiley

 

zde je malá ukázka:

 

 

 

 

                                                                                    Březen

 

31. 03. 2015____________________________________________________________________

 

Letní tílko s vynechanými oky

    Můj druhý výrobek pletený na pletacím stroji dopadl podle mých představ, hezky. Delší tílko pletené rubovým žerzejem a zdobené ažurami je určené pro volný čas, nositelné k volným pohodlným třičtvrťákům. Velmi pěkně bude vypadat k džínsům nebo sukni, nošené přímo na tělo, anebo se dá ažurový vzor zdůraznit vrsvením, obléci  se dá také  třeba na černé tílko podobného střihu.

 

A zde je koláž s mým druhým výrobkem, pleteným na pletacím stroji: yes

 

 

Postup pro tento nátělník najdete za pár dní v sekci Pletací stroj-výrobky na pletacím stroji!

 

 

28. 03. 2015____________________________________________________________________

   

     Třídění  a přepisování poznámek je pro mě ta nejméně oblíbená práce. Docela rychle zapomenu detailní postup výroby výrobku a občas je docela těžké se v mých poznámkách vyznat. Nicméně je dneska deštivé počasí a já si odpoledne našla čas napsat srozumitelně postup na Červený kabátek pletený na pletacím stroji. Takže střih i podrobný postup sdílím v sekci Pletací stroj.

 

18. 03. 2015____________________________________________________________________

 

Že by nový projekt?  smiley

 

Ano, dneska jsem začla svůj druhý malý projekt na pletacím stroji. yes

 

    Chtěla jsem si vyzkoušet plést na pletacím stroji, také z tenčí příze. Na obrázku můžete vidět nápady, které se mi vylíhly v hlavě. Chtěla jsem použít moderní, ale přitom jednoduchý vzorek z puštěných ok. Jelikož jde o tenčí přízi, která se jen tu a tam zesiluje, napadlo mě letní prodloužené triko s kulatým výstřihem. A na třetí fotečce je vybraná příze, která má tři odstíny, od bílé, přes zelenou až po moji oblíbenou šedou.

 

.....................Uvidíme za pár dní, co z mé mašinky vyskočí! 

 

 

 

 

17. 03. 2015____________________________________________________________________

 

Kabátek upletený na pletacím stroji úspěšně dokončen! cheeky

     Jsem moc ráda, že jsem začátkem tohoto týdne dokončila svůj první výrobek pletený na pletacím stroji. Byla to docela výzva. Po pár vzorečcích se hned pustit do celého kabátku s projmutím v pase a ještě ozdobeného červeným sedlem a patkami. Ale i přes pár menších komplikací a trochu párání a pauze, jsem kabátek dokončila.  Kabátek je celý upleten hladkým žerzejem na stroji, kromě špiček kapsiček a patek, ty jsou upleteny na jehlicích. Ne že by to bylo nemožné uplést celé kapsičky na stroji, ale díky přidávání v každé řadě počáteční oka nevypadala vůbec hezky, proto jsem zvolila ruční pletení. Jestli máte zájem si přečíst něco o výrobě tohoto kabátku a chcete vidět více fotek, můžete si více přečíst v dalších dnech, v sekci  Pletací stroj, výrobky na pletacím stroji.

 

 

 

 

 

14. 03. 2015____________________________________________________________________

 

Proužkovaný pulundr

    Dneska dopoledne jsem dokončila asi tak měsíc rozpracovaný pulundr, nejčastěji se nosí jako doplňek k tričku nebo krajkové halence. Je upleten na kruhové jehlici, v jednom kuse z jemné středně silné příze, zdobené flitry.  Spodní část pulundru tvoří široký zaplétaný vzor, pletený černou přízí. Dále jsem pletla pružným vzorem,  světle žlutou přízí na které se střídají červené a  černé  proužky. 

 

A tady je výsledný kousek!

 

 

 

 

06. 03. 2015____________________________________________________________________

 

Návštěva mořského světa a vědeckého muzea

    Na včerejšek jsem pro nás a rodiče naplánovala výlet do hodinu vzdáleného, většího města,  Bristol, kde jsme si udělali procházku centrem, přístavem s doky. Jelikož jsme fanoušci mořského světa, různých živočichů, předplatili jsme si vstupenky do Akvária, mořského světa. Sami máme doma menší akvarium z mořskou vodou a v ní čtyři živočichy: Gobička, Poseidona, Žaka a Crazy Joe. Takže si tyto atrakce užíváme.

    Po přestávce na oběd jsme odpoledne navštívili hodně zajímavé vědecké muzeum, kde se dají najít zajímavosti od fyziky, chemie, lidské tělo, až po planetárium. Aby si člověk v klidu všechny mechanismy vyzkoušel a informace přečetl, musel by tam strávit několik hodin, my na to měli jen dvě hodinky. Následovala ještě kávička a po pěkně stráveném dni cesta domů.

 

 

 

04. 03. 2015____________________________________________________________________

   

    Ve středu jsem s rodiči vyrazila na výlet do nedalekého městečka Ludlow, kde v centru blízko náměstí se rozkládá ruina velkého hradu založeného už ve dvanáctém století. Prohlídka hradu nám i s malým výkladem, zabrala necelé dvě hodinky. Hrad byl postaven chytře, rozdělen do několika obranných úrovní, v nejnižší bydlelo služebnictvo a také tam byla věznice. V další bylo sídlo tehdejší administrativy a soudců, také sklady potravin. A v poslední časti hradu bydlel král s rodinou. My jsme si vyšlápli po úzkých schodištích do všech věží, našli jsme i středověkou toaletu a ledničku smiley. Zajímavé by bylo vrátit se v čase a opravdu si prohlédnout, jak probíhal život v hradě.

Pěkný výlet jsme zakončili kávičkou v podhradí.

 

 

 

01. 03. 2015____________________________________________________________________

 

    Ikdyž mi začala dovolená a přijeli mě navštívit mojí rodiče, nepřálo nám počasí a začalo pršet. Proto jsme  nevyrazili na výlet, ale zůstali v teplíčku domova a hráli jsme zábavnou karetní hru Uno. Také se mi  k večeru naskytla chvilka a já jsem doplnila fotogalerii s fotkami o další fotky z prodlouženého víkendu v Dorset, kdy jsme kromě jiného navštívili jurasic pobřeží Durdley Door.

Fotky jsou přidané v galerii!

 

 

                                                                                    Únor

 

19. 02. 2015____________________________________________________________________

 

Můj první výrobek na pletacím stroji! yes

    Před dvěma dny jsem začla plést svůj první výrobek na pletacím stroji. Chtěla jsem začít něčím jednoduším, jako třeba šálou, ale nenašla jsem šikovný vzorek, proto jsem začla plést vypasovaný kabátek. Melírovanou vlnu v několika ostínech červené  jsem měla zakoupenou pro červený dvoubarevný svetřík, ale když jsem objevila v časopise tento kabátek, hned mi padl do oka. Pletu ho lícovým žerzejem, snadné na zaučení, a bude ozdobený červeným sedlem a kapsami.

 

A tady je malá ukázka mé první práce: wink

 

 

 

 

15. 02. 2015____________________________________________________________________

   

    Včera bylo Valentýna, svátek zamilovaných  heart a my se rozhodli oslavit tento svátek ne dárky, ale pěkně stráveným dnem. Takže jsme si zašli na oběd do nové restaurace, objednali jsme si chutný oběd a vínko.  Poté jsme šli na půlhodinovou procházku do parku. Zašli si do kavárny na dobrou kávu, poseděli a povykladali jsme si a na závěr na šestou hodinu jsme měli předplacené lístky do kina na ační komedii Kingsman.

    Po pěkně strávené sobotě jsem dopoledne pracovala na pletacím stroji. Učila jsem se novým vzorečkům a také můžu potvrdit, že pracování s pletařským náčiním už mi jde mnohem lépe. Dneska jsem si vyzkoušela svůj první patentový vzor: hladce, obrace. Dále ažurový vzor, který jsem objevila ve svém manuálu k pletacímu stroji. A do třetice jsem si vyzkoušela málé copánky, kdy se obrácená oka musí vyplétat dodatečně.

 

 

11. 02. 2015____________________________________________________________________

   

    Ráda se učím něco nového a to hlavně všechno, co souvisí s odíváním, výrobou oblečení a ručními pracemi. Hlavní novinkou pro tento týden je, že  jsem si objednala pletařský stroj. A včera konečně dorazil. Nedám dopustit na ruční pletení a háčkování, ale vlivem okolností, neustálých zdravotních problémů s palci, jsem si ho koupila. Takže tento týden se věnuji učení pletení na pletařském stroji. Skoukla jsem nějaká videa a práce s takovou mašinkou vypadá jednodušeji, než ve skutečnosti je a také nějaký čas potrvá než získáte cit.  Je to malý zázrak, smiley s názvem Silver Reed LK 150. Tato mašina je určena pro začátečníky, má jen jedno lůžko, takže se na něm nedá plést obrace. To se musí vyplétat ručně pomocí pletacího náčiní. Takže to vypadá, že další odpoledne strávím učení se obsluhy,  základům, vzorům a dalším  věcem,  než upletu své první dílko.

Možná, že si založím novou sekci na téma pletení na pletařském stroji. No uvidím, jsem v začátcích a tuto myšlenku zatím nechám otevřenou. devil

 

 

 

02. 02. 2015____________________________________________________________________

   

    Dnešní odpoledne se zase chvilku věnuji svým stránkám a začala jsem rozšiřovat rubriku Háčkování a pletení, konkrétně o sekci Pro muže. Jak už jsem se zmíňila v plánu, na tento rok. Bude tam zveřejněno jenom pár svetříků s návody. Doufám, že některý z nich Vás aspoň trochu zaujme a uděláte v těhto zimních večerech radost své polovičce smiley.

 

 

                                                                                    Leden

24. 01. 2015____________________________________________________________________

 

Výlet do přírody

    Dnešní večer se cítím příjemně unavená, protože po nekonečně dlouhých dvou měsících jsme vyrazili do přírody. A to do našeho oblíbeného národního parku Brecon, kde jsme navštívili rezervoár USK, kde kolem velkého jezera je spousta možností ať už pro vodní sporty, rybaření, tak pro procházky a piknik. Takže jsme dnešní chladné, ale sluníčkové poledne trávili v přírodě. Kromě tří hodinové procházky jsme si také nezapoměli vzít vařič  a  uvařit si horky čaj, který v tomto zimním počasí přijemně zahřeje.

 

Zde jsou tři krásné fotečky z dnešního slunečného dne:

 

 

23. 01. 2015____________________________________________________________________

 

  Po dvou týdnech malého odpočinku jsem včera otevřela svou malou skříňku s  poklady, tedy přízemi, která obsahuje nejen zbytky, ale i  zakoupená nová klubíčka v různých odstínech. Trefily mě v obchodě do oka, no, a já jsem nemohla  bez nich odejít. Taky se Vám stává, že koupíte přízi, cokoli, aniž by jste měly dámy v plánu něco konktrétního? smiley Mám vyzkoušeno, že v podzimním a zimním období se musím mým oblíbeným obchůdkům obloukem vyhýbat, abych neutrácela bezhlavě. Na jaře mě už láká příroda ven, takže na ruční práce si tolik času neudělám. To byl také případ duhové šály a čepky a této jemné příze Soukie, z které bude moje následující dílko.

 

....................     co to bude, to tentokrát neprozradím!  ..................

 

 

20. 01. 2015____________________________________________________________________

   

    Dnešní odpoledne kromě úklidu patřilo malému papírování a já konečně napsala a doplnila na stránky  dva slíbené popisy, a to k duhové šále a čepce. Jestli se Vám fotky mých prací líbily,  popisy pro novinky Duhová šála a Duhová čepka najdete v sekci Návody pro háčkování a pletení. Přeji pěkný úterní večer!

 

 

12. 01. 2015____________________________________________________________________

 

...................nová chuť a inspirace k malování............

    V minulém týdnu jsem objevila na internetu krásné fotky přírody, které mě po dlouhé době povzbudily a nalily mi do žil novu energii a chuť k malování. Vím, že spousta lidí sdílí spoustu nádherných momentek přírody, zvířat i dalších. Většinou si řeknu, jsou nádherné, barevné, kouzelná příroda a podobně. Ale fotky Evgeni Dineva, fotografa, který zachytil barvy vkrádajících paprsků slunce do probouzejícího lesa, jsou opravdu kouzelné. Jeho fotografie mě inspirovaly ke koupi dvou pláten a barev. Takže jsem si v neděli, nabuzená a natěšená, zajela nakoupit, doplnit chybějící pomůcky a  nedělní večer jsem strávila malováním.

Téma obrazu je: pohled do ranní koruny stromů

Na fotce jsou zachyceny první tahy základu obrazu. No uvidíme, jak to z obrazem dopadne a jestli obraz zachytím ke své spokojenosti,  wink

 

 

 

11. 01. 2015____________________________________________________________________

 

Baret o víkendu dopleten!      

    O víkendu nebylo zrovna nejlepší počasí, spoustu přeháněk a velmi větrno. Tak jsem měla možnost v sobotu odpoledne dokončit červený baret. Je upletenený z tenčí akrylové příze na jehlicích číslo 3 motivem s lístků, který se směrem k temeni hlavy zmenčuje a končí patentovým vzorem.  Zde sdílím barevnou koláž  s novým baretem, další fotky a návod přidám do sekce čepky za pár dní.

 

 

 

08. 01. 2015____________________________________________________________________

 

Znovu čepka?

    Ano, a tentokrát to bude červený pletený baret, který  bude pěkně vypadat k černému kabátku a červénému šátku. Tohle bude poslední plánovaná pokrývka hlavy pro tuto zimní sezónu. S pletením čepiček nemám moc zkušenností, ale tuto podzimní a zimní sezónu jsem jich upletla a uháčkovala více, než zacelých deset let. Okraj baretu je pletený patentovým vzorem a dále  pokračuji vzorem, který vytváří na pletenině malé lístky. Pletenina má na můj vkus hodně ok, takže v práci postupuji pomalu. Nápad a návod na tento baret není z mé hlavy, ale znovu pochází z knížky Hats, která je plná krásných háčkovaných a pletených pokrývek hlavy.

 

 

 

05. 01. 2015____________________________________________________________________

 

První výrobek v novém roce smiley

    Po krátkých chvilkách jsem šálu konečně dokončila. Při pletení mě čekalo zajímavé překvapení, když jsem v půlce pletení zjistila, že poslední klubíčko skrývá uvnitř jiný odstín, než měla první klubíčka. Stála jsem tedy před rozhodnutím, šálu vypárat a koupit klubíčko se všemi stejnými odstíny a nebo to risknout a šálu dokončit. No, ne nadarmo by si měla každá pletařka při nákupu zkontrolovat i čísla barevných ostínů, aby potom nebyla nemile překvapena jako já po upletení  čtvrtky šály.

     Šálu jsem dokončila i přesto, že místo sitě růžové se objevila sitě fialová, která vypadá taky velmi pěkně v kombinaci se světe modrou a zelenou. Občas se vloudí i nějaká ta chybička!

 

A tady je výsledné barevné dílko smiley

 

 

 

 

_________________________________________________________________________________

 

                                                             zde pokračovat do roku 2014

TOPlist

aktualizováno: 14.12.2017 15:34:20