TVOŘIVÉ RUČIČKY

Vítejte na stránce tvoriverucicky.websnadno.cz v sekci                                                 Novinky pro Rok 2016

27. 12. 2016______________________________________________________________

​     Vánoční svátky, u nás proběhly ve velmi poklidné atmosféře. Jsem tomu velice ráda. Vyhli jsme se návalům v obchodních centrech a nekupovali dárky, na poslední chvíli. Tento rok, jsme napsali dopis Ježíškovi pro inspiraci, co bychom si přáli za dárečky, pod stromeček. Dostali jsme od Ježíška, to co jsme si přáli, ale byli i mile překvapeni.
     Sany na Štědrý den končil v práci už v jednu, tak jsme se v klidu mohli připravit a dokončit večeři. Salát a rybí polévku, jsem si uvařila, už o den dříve. Místo kapra, jsem podávala obalované filety z okouna a pečenou krkovičku. Popíjelo se lehké, bílé vínko a Irský likér. Druhé dva svátky, jsme potom strávili u rodiny, nadělováním dárečků a hraním společenských her, jako Scrabble, Torpéda, člověče a dalších.....
.....pár foteček s vánoční atmosféry u nás.....Tento rok opravdu poklidné, rodinné Vánoce!
    

 

 


24. 12. 2016______________________________________________________________

 

 

 


 

21. 12. 2016______________________________________________________________

    Dnes se chci s Vámi podělit o pár obrázků,  strojení stromečku. Už sobotu, jsem nastrojila vánoční stromeček. Tento rok máme umělý, metr osmdesát, vysoký. Nedalo mi to a ve slevách jsem dokoupila, pár zajímavých, ručně dělaných ozdob, k těm mým háčkovaným.
     Kromě tradičních velkých baněk s motivy vloček, mě zaujaly látkové a dřevěné dekorace. Koupila jsem skleněné baňky, uvnitř zdobené látkovými srdíčky a stromečky, které jsou zakončené krátkými střapci. V obchodě jsem si zamilovala sovičky v santovém ošacení. Špičku zdobí ručně vyráběný andílek, s dlouhými copy. Z dřevěných ozdob, jsou potom dřevěná, mořená srdíčka, domečky a červené muchomůrky. Nezapoměla jsem také na ozdoby z loňska a kromě velkých, bílých vloček, jsem použila bílostříbrné zvonečky, malované šištičky a jednoduché háčkované garlandy.
    Sany koupil Led osvětlení, takže je náš stromeček oproti loňsku hezky nasvícený.

A zde je pár koláží našeho stromečku:

 

 

 

 

 

 

Pěkný předvánoční večer..............

Lenka
 

15. 12. 2016______________________________________________________________

Příprava na Vánoce.....

je u nás v plném proudu. Minulý víkend jsem se vrhla na pečení, kromě mých oblíbených tří druhů (Išlské dortíčky, Rumové kuličky, Linecké) jsem se letost rozhodla, pro pečení Vanilkových rohlíčků. V mém podání to jsou spíše minirohlíčky. smileyUdělala jsem si těsta, večer před pečením a vychladila v lednici. V sobotu jsem se vrhla do pečení. Začla jsem ráno, tím nejlehčím a to jsou Rumové kuličky, poté jsem  pekla a obalovala Vanilkové rohlíčky a nakonec jsem vykrajovala Linecké a Išlské dortíčky. 
     Ze zbylého kokosu jsem tentokrát nepekla sněhové pusinky, ale kokosové, strojkové cukroví.  To jsem si nechala na neděli a taky zdobení polevou a lepení Lineckého. Čtyři druhy mám hotové a ještě mi zbývá udělat náplň do dortíčků, polevu a ozdobit mandlemi, či vlašskými ořechy. To jsem si nechala nakonec.


 

    Háčkované vločky jsem si navlékla na stužky a pověsila do oken, jako připomínku zasněžených Vánoc. Není to nic velkého, jen malá ozdoba do oken. Všimla jsem si, že hodně lidí má už nastrojený stromeček, já si to nechávám až na příští týden. U nás doma byla tradice nazdobit vánoční stromeček na Štedrý den, dopoledne při sledování pohádek. Na štědrý den budeme v práci, takže si na odpoledne nechám jen to nejnutnější.....
    Zrovna zvonil pošťák a přinesl mi strojek na mletí, takže mohu udělat náplň do dortíčků. Ten starý se mi při pečení polámal, takže jsem si objednala nový. Starý strojek na mletí sýru a ořechů jsme dostaly dárkem a vydrýel jen pár let. Doufám, že ten nový vydrží déle! 

01. 12. 2016______________________________________________________________

    Přerušila jsem práci na vánočních ozdobách, háčkovaní zelených a červených baněk a pustila jsem se do pletení svetříku. Svetřík pletu pro sebe, a to ze směsi pravé vlny, bavlny a akrylu. Je to melírovnaná vlna v odstínech růžové, šedé, bílé a fialové.
    Tentokrát bych se svámi chtěla podělit o křížkový začátek, který teď jsem vyzkoušela poprvé. Křížkové nahazování vytváří na pletenině pěkný, zajímavý okraj. Jak na to:

    Připravíme si klubko, z kterého budeme plést a dodatečnou přízi. Dodatečná příze musí být minimálně dvakrát tak dlouhá, než šířka okraje svetru, či topu. Dodatečnou přízi používáme dvojitě. Uchopíme střed dodatečné příze a přízi z klubka a uděláme první smyšku. Přízi z klubka obtáčíme kolem ukázováčku a dvojitou, dodatečnou přízi kolem palce, zvenku dovnitř.
Začneme a nahodíme 1. oko tak, že jehlici vedeme kolem palce zvenku dovnitř, protáhneme ukazováčkovou přízí a oko utáhneme. Pro 2. oko, dvojitou přízi pustíme a obtočíme ji kolem palce, směrem zevnitř ven, protáhneme ukazovačkovou přízí a uhánememe. Toto střídání opakujeme. Rubovou řadu pleteme obrace.Není to nic těžkého, akorát máme více přízí na zapošití.  Křížkový začátek lépe vynikne třeba na hladkém žerzeji než na výrazných vzorech. Vypadá to hezky, vyzkoušejte .................
                                                              Listopad

 

 

26. 11. 2016______________________________________________________________

Malé překvapení a první háčkované baňky

    Vánoce se pomalu blíží, jde to cítit všude kolem. V centru a na náměstí svítí vánoční vyzdoba. V zahradním centru už prodávájí vánoční stomky, zákazníci berou obchody útokem. Zvláště tento týden jsou všude v obchodech, až padesáti procentní slevy, kvůli Černému pátku.

     Posílají se přání, k příjemnému prožití svátků. Taky posíláme, rodině a přátelům do Česka a Maďarska. Loni jsem k přáním přidávala i malé překvapení v podobě háčkované vločky. Letos vločky vkládám do  ručně psanémho poděkování, hotových objednávek. Jen malinké překvapení v podobě mini vločky, protože budou ty Vánoce!

..............doufám, že potěší.............

 

   

Tato minivločka je velmi rychle uháčkovaná. Háčkovala jsem z příze Eldorádo č.6, háčkem č. 1.5 mm. Průměr vločky je 6 cm.

Návod:    1. řada:    6 ŘO (místo prvního dl. sl. a 3 ŘO), * 1 dl. sl. do prvního ŘO, 3 ŘO *,  opakujeme 4 x a                                                 končíme 1 pevné oko do 3 ŘO od  začátku.

                  2. řada:    3 ŘO místo prvního dl. sl., *2 dl. sl. do dlaších ŘO, 6 ŘO, 2 dl. sl do 2 ŘO, 1 dl. sl do dl. sl., 2                                         dl. sl. do 2 ŘO * opakujeme část mezi dvěmi hvězdičkami. Končíme 2 dl. sl. do posledních                                             ŘO a pevné oko do 3 ŘO od začátku.

                  3. řada:   2 ŘO, 1 dl. sl. do prvního ŘO obloučku ze 6 ok, 1 ŘO + 1 ŘO vynechat, 1 dl. sl. do 3 ŘO                                                  obloučku, 6 ŘO, 1 dl. sl do 4 ŘO obloučku + ŘO vynechat, 1 dl. sl. do 6 ŘO obloučku, 2 ŘO.                                            Opakujeme ještě 5x a končíme PO do prvního ŘO řady.

                                   Přízi zapošijeme, ustřihneme. Vločku naškrobíme, vypneme 7 špendlíky na podložku, a                                                necháme uschnout. Provlečeme krátké šnůrky a ukončíme uzlíky.

    Líbí se mi také háčkované baňky. Zatím mám uháčkované jen 2 bílé, ale určitě ještě uháčkuji červené a zelené. Jsou to minibaněčky, mají průměr jen 3 cm. Háčkovala jsem je stejně tenkou přízí, jako vločky. Přemýšlím jestli je nechat jen tak, nebo je nazdobit malými perličkami a výšivkami. Ještě se rozmyslím, až jich budu mít více z každé barvy.

Přeji příjemný výkendový večer!

 

 

 

22. 11. 2016______________________________________________________________

Vločky na vánoční stromeček

    Už jsem začala pomalu háčkovat nové ozdoby, na vánoční stromeček. Je opravdu těžké, najít na internetu nějaké vzory vloček, pro malé stromečky. Pro velké stromky je vzorů spousty, ale na ty malinké, toho moc není. Loni jsme měly stromeček živý a středně velký, letos budeme mít menší a umělý.

    Uháčkovala jsem si mini vločky ve třech barvách a kromě zmiňované bílé a červené, jsem přidala i tmavě zelenou. Vím, že na zeleném stromku moc nevyniknou, ale mám v plánu je zavěsit na větvičku do vázy a ozdobit s nimi  i  jídelní stůl.  Použila jsem velmi tenkou bavlněnou přízi a háčkovala jsem čtyři vzorky, háčkem č. 1.5. Velké vločky do dvou oken už mám taky hotové,  ještě přemýšlím nad dalšími. Ty zavěsím do vršku oken. Také přemýšlím o háčkovaných mini baňkách a mini zvonečcích....

   

 

    A jako poslední jsem dokončila vánoční ozdobu, na zavěšení. Zůstal mi jeden zkušební zvoneček, a já pomocí třpitivé vizkózové příze, korálek a malých šišek vytvořila tuto vánoční dekoraci:

 

 

 

 

 

11. 11. 2016_______________________________________________________________

 

Objevila jsem tyhle krásné vločky, a ty mě inspirovaly, udělat si tento rok také vánoční výzdobu do oken:


    Pustila jsem se do háčkování první vločky, kterou jsem objevila na Pinterestu. Nemám návod, ale je zřejmé, že se skládá ze samých řetízkových ok a pevných sloupků. Zvolila jsem velmi tenkou přízi a háčkuji háčekem č. 1.5, ale i tak je vločka docela veliká. To mi vůbec nevadí, hodlám ji zavěsit do okna. Podobně, jako červenou vločku, kterou jsem objevila na blogu paní Evy Hortenzie, který ráda navštěvuji. Líbí se mi tento nápad, takže si ho vypůjčím!

    Třetí vločka je také moc pěkná a uvažuji, že uháčkuji pár vloček na zavěšení také do ložnice. Také nemám návod, ale vločka není složitá, takže se dá uháčkovat jen podle obrázku. Už se těším až si v prosinci poprvé vyzdobím svátečně okna.

 

 

 

04. 11. 2016______________________________________________________________
 

Vánoční zvonečky 3x jinak

    Vánoce se pomalu blíží a já už jsem se pustila do vánočních ozdob. Tento rok bych si stromeček, okna a jídelní stůl chtěla ozdobit dekoracemi v barvách červené a bílé. Loni jsem zvolila barvy bílá a stříbrná. Sněhové vočky v barvě bílé a červené mám hotové. Jsou to spíš větší ornamenty, než vločky, uháčkovala jsem je z hrubší bavlny. Menší, bílé sněhánky, mi zbyly z loňského roku.

    Pustila jsem se do háčkování červenobílých zvonečků. Inspirovaly mě k tomu krásné zvonky od paní Zdišky, návod na ně si můžete přečíst na jejích stránkách: ZDE.

    Nechtěla jsem jen kopírovat její návod a vytvořila jsem si 2 k sobě spojené zvonečky podle sebe. Háčkovala jsem tenkou bavlnou, háčkem číslo 1.5 a barevné okraje silnější bavlnou nebo metalickou přízí a háčkem č. 2. Zvonky jsou velké 8 cm. První zvonečky nedopadly nejlépe. Na barevný okraj jsem použila červenou metalickou přízi, která mi při škrobení pustila barvu do bílé. Při tvorbě dalších zvonků jsem použila jen bavlnu a výrazné odstíny metalických přizí jsem s bílou už nekombinovala.

    Při háčkování mě napadly další barevné kombinace. Bílá se stříbrnou vypadá opravdu něžně a svátečně. Červená a zelená třipivá kombinace, zase trochu více extravagantně. Na zdobení jsem použila háčkované listy, stužky a malé perličky.

 

 

    Samozřejmě jsem neháčkovala jen pro mě, ale pár kousků je také na prodej v mém on-line obchůdku a také anglicky psaný návod. Jako každým rokem plánuji pár kousků podarovat pro radost i rodině. Loni to byly vločky, letos to budou svícinky a zvonky. Práce na zvonečkách i se škrobením zabere jen 2 odpoledne a vy si vytvoříte krásnou dekoraci a nebo dárek svým blízkým.

    Zde sdílím další linky na návody krásných  zvonečků, které mě zaujaly:

Minibazar

Minibazar 2

Vánoční háčkovaní p. Zdišky

Pinterest

a taky můj Stříbrný zvoneček

 

přeji krásné slunečné víkendové odpoledne!  Lenka

 

 

 

03. 11. 2016______________________________________________________________


Dva baretky, každý jiný!

    První baret je hodně elegantí. Jak už jsem psala níže, baret mě napadl při nákupu slev v galanterii. Měl jsem doma jedno klubko akrylové vlny, v přírodním odstínu a nevěděla jsem, jak ho využít. Baret je háčkovaný krátkými a douhými sloupky. Základ je háčkovaný krémovou vlnou a jsou na něm tenké proužky z polyesterové, střapaté vlny a bavlněné příze v barvách krémová a světle hnědá.
    Na boku baretu jsem vytvořila tři malé sámky a baret jsem ozdobila háčkovanou růží. Musím přiznat, že jsem baret háčkovala z hlavy a sháčkování sloupků na baretu mě pěkně potrápilo. Udělala jsem chybu a párat střapatou vlnu, se vážně nedá. Vypárat jednu řadu chce vážně dobré oči, trpělivost a ostré, špičaté nůžky.
    Druhý tenčí baret jsem zvládla za dvě odpoledne. Použila jsem na něj zbytek merino vlny a zbytek střapaté, polyesterové vlny v přírodním odstínu. Pletla jsem na kulaté jehlici a na oboustraných jehlicích č.3. Patent jsem upletla jemným, copánkovým vzorem z merino vlny. Zbytek čepky proužkovaným vzorem, kde jsem střídala vroubek a hladký žerzej a merino s polyesterovou vlnou. Jako ozdobu jsem zvolila malou květinku s velkým pestíkem uprostřed, která mě napadla za pochodu. 

Heboučký baret ze zbytků:


 

Oba nové baretky jsou ve velikosti S/M a jsou na prodej v mém on-line obchůdku na Etsy.

 

 

01. 11. 2016_______________________________________________________________

Vrchol houbařské sezóny laugh

    Hřiby všude, kde se podívám. Tak to vypadá v našem mražáku, po nedělním  šestihodinovém, houbařském maratónu. Popršelo a v lesích začly kromě praváčků a kozáčků, konečně růst suchohřiby a babky. Místní hřiby v lesích nesbírají, potkat zde houbaře, je spíše vyjímkou. Je fajn, že člověk nemusí vstávat v pět ráno, aby byl v lese mezi prvními, klidně může jít, až po deváté nebo třeba odpoledne.
    Měli jsme se Sanym oba dobrý pocit, že tentokrát to bude o něčem jiném. Hned v prvních dvaceti minutách jsem našla sedm hřibů, pět větších suchohřibů a dva malé. Tak to člověka povzbudí. Kozáčků jsem našla jen pár menších pod duby a dva obrovské, zdravé praváky v trávě. Nasbírala jsem tříčtvrtě plátěné tašky, byla docela těžká, tak tři, čtyři kila. Sanyho houbaření také bavilo a výlet uzavřel slovy: To byl ale hezky strávený den!
    Po příjezdu domů jsem nám připravila pozdní objed z těch nejměkších hřibů,  smaženici s tousty a zeleninkou a ještě mi zbyly dvě obrovské mísy hřibů. Dvouhodinové čištění a krájení jsem si nechala na druhý den.

   


  tři z mých krasavců.............


trsy Václavek rostly opravdu všude........

nahoře Sanyho úlovek, a dole můj!                                                         

                                                                   Říjen


31. 10. 2016______________________________________________________________

    V mé oblíbené prodejně galanterie mají slevy na příze. Mají tam 2 velké košíky s posledními neprodanými klubky různých přízí. Minulý týden jsem si tam skočila, protože jsem potřebovala dokoupit přírodní přízi na tašku. Znovu jsem se těmi zbytky prohrabala a našla jsem tam dvě klubíčka velmi jemné, chlupaté, polyesterové příze v přírodní barvě a také v Topaz odstínu. To je světle hnědá.
    A hned se mi v hlavě zrodil nápad na baret. Baret je přírodního odstínu háčkovaný z jemné akrylové vlny, také bavlněné a polyesterové vlny. ozdobený je světle hnědými proužky. Teď na něm zrovna pracuji. Mám v plánu vytvořit na straně malé sámky a ozdobit baretek střapatou květinou:

Malá ukázka:

24. 10. 2016______________________________________________________________

    Nelením. Ikdyž nemám moc času přidávat a sdílet další moje novinky, tak určitě nelením. Pletu a háčkuji, každé volné odpoledne něco kutím do obchůdku a pro sebe. Koupila jsem krásnou vlnu v decentních odstínech růžové, bílé, šedé a fialky. Je složena z vlny, bavlny a akrylu. Upletla jsem z ní jednoduchým vzorem soupravičku čepky a praktické šály. Do prostřed jsem zvolila jednoduchý copánkový vzor. Krátká šála má zapínání na boku na dřevěné knoflíčky.
    Ještě mi zbyly dvě klubíčka, které jsem zkombinovala ze zbytkem krémové, merino vlny a uháčkovala jsem šik baretek. Uháčkovala jsem krémový okraj a na baretku jsem vytvořila jednoduché sámečky.
    Po dlouhé odluce jsem se konečně pustila do šály, kterou jsem dlouho odkládala. Šálu jsem měla v plánu uplést k černobílé čepičce. Práci na přes metr dlouhé šále jsem si ulehčila a upletla jsem ji na pletacím stroji, hladkým žerzejem. Na ozdobení jsem zvolila stejný motiv, jako u čepky, háčkovaný lem a čtyřlístky.


Zde je nová koláž s mými výrobky:


    Začla jsem také pracovat na Vánočních drobnostech. Protože mám ráda červenobílou kombinaci, rozhodla jsem se uháčkovat nové ozdoby na vánoční stromeček. Zvolila jsem jednoduchý, ne moc přeslazený motivek a uháčkovala sadu bílých a červených vloček, na stromek. Také mě zaujal obrázek svícnu na stránkách Minibazaru a já jsem si také uháčkovala dvě sady svícnů. Nechtěla jsem slepě kopírovat návod a uháčkovala jsem svícny podle sebe. 

 

Moje vánoční vločky a svícny v kombinaci červené a žluté:

    Moje svícny jsou ke koupi v mém on-line obchůdku na Etsy a také je zde ke koupi anglicky psaný návod. Vy moje čtenářky si můžete svícny vyrobit podle tohoto návodu, který je volně k dispozici zde na Minibazaru. Napsala jej paní Lucie H., které tímto děkuji za dobrý nápad, který mě inspiroval uháčkovat si podobné svícínky.

 

    A protože se blíží Dušičky, u nás Halloween, velmi oblíbený, děti i dospělý hojně vycházejí do ulic v maskách převlečených za čarodejnice, kostlivce a jiné příšerky a užívají si tuto událost ve velkém. My máme s partnerem výročí, výjdeme do ulic, dobré restaurace a baru a celý večer nás obsluhuje děsivý umrlec, ježibaba, či jiná potvora. Za podzimního večera, plápolající svíčky to má děsivou atmosféru!

    Tato atmosféra mě inspirovala k vytvoření další dekorace s tématikou dušiček. Háčkovala jsem z bavlněné příze, háčkem č. 2  a uháčkovala svícen ve tvaru pavučiny. Ta je ozdobená ranní rosou a malou potvůrkou, která si na ní hoví:

 

Anglicky psaný návod je ke koupi v mém on-line obchůdku.  

 

    Tyto malé svícinky máte za jedno odpoledne hotové. A myslím v různých barevných kombinacích a vzorech jsou  skvélým dárkem pro vaše blízké. Já se k nim určitě ještě vrátím.........

 

 

 

13. 10. 2016______________________________________________________________


Moje další houbařské úlovky z včerejšího slunečného dopoledne: laugh Tentokrát, už mám plnou velkou mísu! 

 

10. 10. 2016______________________________________________________________

    Včerejší sluníčkové počasí nás vylákalo ven a my jsme s mým partnerem, vyrazili na naše oblíbené místo. Jako každý houbař i my máme své oblíbené místo, kde rádi houbaříme. Toto místo je v rozlehlém lese asi čtyřicet minut od našeho města. Kromě krásného místa vedle jezírka, kdesi můžete udělat piknik, grilovat, nebo se můžete procházet s pejskem, po dlouhých stezkách jezdit na kole. Tak tam jsme před lety našli naše místečko a odnesli jsi ruksak plný hub.
    Včera po templém sluníčkovém týdnu jsme po měsící vyrazili houbařit na naše místo. V lese jako z pohádky, plném mechu, jsme pod smrky toho moc nenašli. Pár malých Praváčků a Babek, ale na slunečných stráních a kolem potůčku, pod duby a buky se daří hodně Kozákům a ty rostou. Pár jsme si jich také nasbírali.

    V pátek jsem dostala nápad, na top na vázání. Bylo by škoda nevyužít pěkné látky, černého žerzeje se stříbrnou nitkou a nevytvořit něco sexy. Takže jsem se v sobotu pustila do malého topíku na zavazování. Samozřejmě, že to je další to z topů pro štíhlé ženy a dívky, které hledají něco odvážného  a jedinečného.

    Top je uháčkovaný ze stříbrné viskozové příze a z černé bavlněné příze, košíčky jsou podštité těhovým žerzejem. Háčkovala jsem háčkem č. 2,5.

Zde je můj další topík do obchůdku,  je ve velikosti S a dá se objednat i ve velikosti M a L:


                                                                                              Září
 

23. 09. 2016______________________________________________________________

 

Soupravička pro miminko je hotová!

    Kromě svetříku jsem ještě upletla čepičku a bačkůrky ve stejných barvách. Soupravička je ve velikosti 68, tak na čtyři měsíce staré miminko. Pletla jsem z tenké, jemné, akrylové vlny na jehlicích číslo tři. Souprava je pletená hladkým žerzejem a copánkovým vzorem.  Střih na svetřík není z mé hlavy, pochází z časopisu Diana-Baby, jen jsem jej trochu upravila na danou vlnu a zvolila více barev.

    Teď už stačí soupravičku doplnit bílým bodičkem a kalhotkami a maminka může s miminkem vyrazit, třeba na návštěvu k rodince, kamarádkou či k doktorovi. No, na to je ještě čas!

smiley

 

Zde je malá koláž mého dílka:

 

 

 

 

 

18. 09. 2016______________________________________________________________

 

Barevný svetřík pro miminko.....

na kterém teď pracuji  bude pro maminku, která se nebojí výraznějších barev. Nechce své miminko oblékat, jen do růžové a chlapečka do modré barvy. Také se jí nelíbí staromódní, krajkové vzory, které byly módní v osmdesátých letech. Vím, že hodně mladých maminek si na pletené věcičky pro miminka, už nepotrpí a když koupí nějaký ten svetřík, většinou je jednobarevný s jednoduchým vzorkem.

    Já chci vytvořit soupravičku barevného svetříku, čepičky a bačkůrek, ve kterém několikaměsíční miminko, bude vypadat moderně a přitom roztomile. Protože, ještě neznáme pohlaví miminka, zvolila jsem jako základ jemnou, bílou vlnu v kombinaci s tmavě filovou, tyrkysovou a banánově žlutou. Svetřík je pletený hladkým žerzejem s raglánovými rukávky a bude mít praktické zapínání na patentky na zádičkách.

 

 

Málá ukázka mé soupravičky, na které teď pracuji:

 

 

 

 

14. 09. 2016______________________________________________________________

  

  Léto je pomalu za námi a já se zde vracím po dlouhém odpočinku. Odpočinku od ručních prací, tvoření, webových stránek, on-line obchůdku. 

    Kromě pěkné týdenní dovolené u moře na ostrově Rhodos, jsem navštívila rodinu v Česku a strávila s nimi pár pěkných slunečních dnů lenošením u vody, návštěvou Aquaparku a také houbařením. Hodně času jsem strávila se svým sedmiletým synovcem Michálkem. Celodenní návštěvu olomouckého Aquaparku jsme si užili s celou rodinkou, hlavně řádění na tobogánech a skluzavkách. Hry Jako Člověče nezlob se!, Uno, Labyrint, Jožin z bažin, Pexeso jsem hrála opravdu každý den, vlastně několikrát denně. Když se přidala babička s dědečkem pořádali jsme turnaje, na jejich koncích se rozdávaly medaile.  Nezapomenuli jsme zabalit hry i k vodě.

     Na houby jsem vyrazila dvakrát. S mojí maminkou, která je vášnivý houbař a kamarádkou. Vyrazili jsme do Beskyd. Měly jsme štěstí i přes větší frekvenci houbařů jsme našli slušně praváčků. Kamarádka si nasbírala aspoň na polévku, takže byla také spokojená. Minulý víkend jsme navštívili naše tajné místečko s mým partnerem. Vlese jako z pohádky jsme našli jen pár Praváčků. Ale pod duby, buky a břísky se urodilo a našli jsme pár Kozáčků a Suchohřibů. Takže jsem si na zimu hříbky pěkně zamrazila. Dnes jsem neodolala a uvařila skvělé Hovězí na hříbkách........ moc jsme si pošmákli!

 

Zde je pár foteček z mého houbaření:

    V plastové dóze jsou hříbky nasbírané mnou a mým Sanym. Ve spodních mísách je nadílka mojí maminky a mojí.

 

 

                                                                                            Červenec

 

27. 07. 2016______________________________________________________________

 

Připravena na dovolenou u moře!

    Začlo to jednou háčkovanou taškou. Přírodní odstín se mi zalíbíl, tak jsem přidala i delší top s třásněmi a klobouček. Vše bodle vlastního návrhu, proto jsem trošku párala. Vyšla z toho malá letní kolekce. Háčkovala jsem ze středně silné, bavlněné příze a ozdobila přoužky melírované příze a korálky.

    Dneska odlétáme s partnerem na dovolenou do Řecka a já  mám dilema, jestli si nepřibalit kromě knihy, muziky, karet ještě  klubíčko a háček a nebo jen odpočívat. Jak se znám jeden den slunění mi bohatě stačí. Bojím se, že mě bude svrbět ruka a budu se nudit. Klubíčko a háček ještě můj kufřík unese, je rozhodnuto!

 

 

Krásné léto, užíjte si sluníčko a dovolenou!!!

 

 

 

18. 07. 2016______________________________________________________________

 

Plážová taška dokončena!

    Minulý týden, jsem dokončila plážovou tašku podle vlastního návrhu. Teda, nechala jsem se trochu inspirovat, mojí oblíbenou, látkovou  taškou od firmy Animal. Kromě bavlněné příze v přírodním odstínu jsem použila také zbytky bílé. Tašku jsme háčkovala pěkným vzorkem při kterém se kříží sloupky. Vzorek jsem našla opět v mé oblíbené knížce Stitches.

    Taška jse střední velikosti a má dvě kapsy, jednu uvnitř na telefon a jednu ve předu, třeba na kapesníčky, nebo klíče. Měla jsem koupený krémový pásek, který jsem chtěla použít na ucho tašky. Nakonec jsem jej nepoužila a pásek jsem uháčkovala sama a ozdobila jej kroužky a řemínky.

    Taška byla docela pracná a vytáhla jsem na ní i šicí stroj. Je to moje vůbec první háčkovaná a vypodšívkovaná taška v jednom.

 

 

Zde je malá koláž s mým výtvorem:

Návod na tuto krásnou tašku, je ke stažení ve dvou jazicích za poplatek, v mém internetovém obchůdku na Etsy.

 

 

 


12. 07. 2016______________________________________________________________

Květnová návštěva Prahy

        Dneska jsem si našla čas a trochu se věnovala fotkám. Vybrala jsem pár fotek z květnové, tří denní návštěvy našeho hlavního města. Už je to pár let, co jsem se v Praze skutečně zastavila a strávila tam pár dní. Můj Sany v Praze ještě nebyl a po návštěvě Budapestě, je to další krásné město, které jsme měli v plánu navštívit.

    Tři dny na Prahu je opravdu  málo, tak jako na další hlavní města ze spoustou památek a kulturních akcí, které by člověk chtěl navštívit ................ Sanymu se Praha opravdu líbila a určitě ji ještě navštívíme!

 

Malá koláž s fotečkami z Prahy, více fotek a povídání naleznete v sekci Fotografování:

 

 

11. 07. 2016______________________________________________________________

    Pomalu se blíží letní dovolená a mě napadlo uháčkovat si letní tašku, střední velikosti. Zvolila jsem středně silnou, tvrdší, bavlněnou přízi. Moje představa je, že taška bude v přírodním odstínu, ozdobená bílými tenkými proužky v horní části tašky bude lem, pod kterým bude taška na svazování. Chci ji používat na výlety, či procházky, takže bude mít delší ucho, abych tašku mohla lehce přehodit přes druhé rameno.

    Uvnitř tašky budou dvě kapsičky, jedna na telefon a druhá na klíče, či doklady. O podšívce se ještě rozhoduji. Dno jsem uháčkovala z krátkých sloupků a na tělo tašky jsem zvolila vzorek z překřížených dlouhých sloupků. háčkuji háčkem č. 3,5. Zdobení tašky nebudu nějak přehánět, ale určitě použiju dřevěné korálky v přírodním ahnědém odstínu.

 

 

 

 

07. 07. 2016______________________________________________________________

       Po kratší pauze nicnedělání, jsem se rozhodla uháčkovat něco pro sebe. Něco pro nadcházející letní dovolenou. Napadl mě háčkovaný top, ale pohodlný, který zakryje záda a dá se pod něj vzít podprsenka. Moje představa byla: Tvarované košíčky v jednom odstínu, jen okraj košíčků bude lemovaný bordurou z tenkých proužků, v jiné barvičce. Ozdobná bordura bude lemovat také délku topu. Tělo topu, jsem chtěla uháčkovat z jednoduchého vzorku, který tvoří svislé pruhy.

    V obchodě jsem si vybrala modrou, bavlněnou přízi v příjemném pastelovém odstínu. Modrou barvu nemám ráda, většinu odstínů od světle modré až po námořnickou modř. Tenhle odstín se mi, ale líbí a doplnila jsem jej ještě pistáciově zelenou a bílou. Odstíny k sobě hezky ladí.

    Práce na topu mě moc bavila, ikdyž jsem trochu párala. Takto propracovaný top a ještě bez návodu zabere tak týden. Háčkovala jsem háčkem č. 2,5 a top jsem odobila na zadním díle 4 knoflíčky, ve tvaru květů. Ramínka jsem uháčkovala na každou stranu tři, každé v jiném odstínu.

 

Top jsem háčkovala pro sebe a je na něm dost práce. Dá se také objednat na zakázku, cena samozřejmě bude o něco vyšší.

 

 

                                                                                        Červen

 

22. 06. 2016______________________________________________________________


Dva halter topy trochu jinak

    Pokračuji ve tvoření letních věciček do obchůdku. Tentokrát mě napadlo uháčkovat dva topy. Zase jsem vycházela ze vzorečků z mé oblíbené knížky Crochet stitches, a přemýšlela, jak je využít. Na první top jsem zvolila kontrastní barvy, bavlněných přízí, bílou a černou. Na zádech a za krkem je top na vázání a použila jsem na něj dva pěkné vzorečky z dlouhých sloupků a polosloupků. Top je ozdobený dřevěnými korálky.
     Bavlněná příze, v přírodním odstínu je velmi oblíbená a hodí se skoro ke všem letním oblečkům. Tu jsem použila na druhý top, na vázání. Na tento top jsem také použila háčkované květinky, a proto top vypadá více romanticky. Taky jsem použila filetovou techniku a dlouhé sloupky a pikotky. Celkově tento top je více propracovaný a práce na něm byla o to zábavnější....
    Tyto střihy jsou určené pro mladé, sexy kočky, což jen utvrzuje, že háčkované topíky a plavky v posledních letech zažívají velký návrat a háčkovaní a pletení se neomezilo na svetry a haleny pro starší generaci.


A zde je koláž s mými posledními kousky, Oba ve velikosti S B.

Více foteček naleznete v sekci Obchůdek, oděvy pro ženy topy.

15. 06. 2016______________________________________________________________

 

Něco pro romantické duše!

    V jednom starším časopise z osmdesátek, jsem viděla letní top ze žlutobílých květinek. A tak mě napadlo uháčkovat ještě bikini s motivem květů, a v kombinaci s bílou. Nechtěla jsem uháčkovat celé bikini z jednoho  motívku, působí to trochu přeplácaně a tak jsem se rozhodla jen o proužek z květů v několika odstínech.

    Začla jsem háčkovat nejprve kalhotky, kde byla moje představa jasná. Kalhotky jsou nižšího střihu, ale pěkně zakrývají zadeček. U topu jsem měla dilema, jestli uháčkovat top ve tvaru podpsenky a nebo jednoduchý top trojúhelníkového střihu na vázání. Rozhodla jsem se pro podprdu. Tentokkrát jsem nezdobila korálky, ale velice populárními střapci. Háčkovala jsem z bavlněné příze, háčkem č. 2,5. Toto háčkování jsem si moc užila!

 

Krásné květinkované bikini ve velikosti S:

 

A jelikož neumím odpočívat, což jsem měla dneska v plánu frown.  Dnes jsem k nim uháčkovala ještě plážové boho sandálky: No jo, " můj"  se mi směje, že jsem na háčkovaní pěkně závislá... určitě to taky znáte.

 

Vše na prodej v mém on-line obchůdku.

 

 

11. 06. 2016______________________________________________________________

 

Stříbrné sexy bikini

    Hodně jsem přemýšlela, jak ještě využít stříbrnou metalickou přízi, která se užívá spíše na doplňky. A jelikož stříbrné bikini v mém obchůdku jdou na odbyt napadla mě varianta bikin s využitím světlé, šedé, bavlněné příze, stříbrné příze, stříbrných korálků. V galanterii mi padly do oka i stříbrné flitry.

    Tentokrát jsem zvolila na internetu velmi oblíbený střih košíčků. Mohu potvrdit, že střih velmi dobře sedí. Střih na kalhotky, sled barev a krajkový vzoreček jsem si vymyslela z hlavy. Opravdu velmi dobře vypadají jednoduché, stříbrné, podelné korálky v kombinaci s flitry.

 

A zde je můj další příspěvek do obchůdku, stříbrné bikini ve velikosti S:

Další fotečky najdete v galerii Obchůdek.

 

 

08. 06. 2016______________________________________________________________

 

Sukýnka háčkovaná z bavlněné příze.....

.....mě napadla, jako další můj projekt. Nechtěla jsem háčkovat žádnou, přeplácanou sukni s krajkovými volány, které teď letí a nosí je ženy všech věkových kategorií. Napadla mě boková suknně, která opisuje siluletu těla  a jen nad koleny se mírně rozšiřuje.

    Vybrala jsem si jednoduchý vzorek z knihy, kterou mám doma. Rozšíření sukýnky v bocích a v délce jsem potom háčkovala podle své fantazie. Sukni jsem háčkovala háčkem č. 3,5. V pase je sukýnka na šnůrku , a je ozdobena hnědými, dřevěnými korálky. Myslím, že tenhle typ sukýnky nepotřebuje spodničku, vzorek je docela hustý a postačí jen tělové prádlo.

 

 

Háčkovaná sukýnka v přírodním odstínu je ve veliosti S a je na prodej v on-line obchůdku na Etsy.

                                                     

 

                                                  Květen

 

28. 05. 2015______________________________________________________________

 

Souprava háčkovaná filetovou technikou!

    Zaujal mě vzoreček malých a velkých květů háčkovaný filetovou technikou. Pořád jsem přemýšlela, jak a na čem ho využít. Přemýšlela jsem o bolerku, haleně či topu.

    Nakonec jsem se rozhodla pro plážovou soupravu. No spíše je to odvážná plážová souprava než souprava spodního prádla, protože je na zavazování. Uvažovala jsem také, že v místě větších květů, top podložím tělovou pružnou látkou, aby top na prsou, nebyl tak průhledný. Ale když jsem si vzpoměla, v čem dneska na pláži některé sebevědomé ženy chodí, nechala jsem top tak jak je.

    Základní filetový vzor pochází z osmdesátek, já jej jen trochu upravila a dopasovala do topu na zavazování. Háčkovala jsem z bílé bavlněné příze, háčkem č. 2,5. Top jsem ozdobila v délce krátkými třásněmi. Kalhotky nejsou úplně nízké. Zdobí je vzorek z malých kytiček a jsou také na bocích na zavazování. Kalhotky jsem vytvořila  podle své fantazie. Uvažovala jsem také o třásních, ale nakonec jsem jej nechala, tak jak jsou.
 Méně je někdy více!

 

Bílý komplet je ve velikosti S, ale nabízím jej v několika dalších barvičkách a velikostech v online obchůdku:

 

a ještě jedna fotečka celé soupravičky:

 

 

 

23. 05. 2016______________________________________________________________

    Dlouho jsem přemýšlela o koupi figuríny na focení mých výrobků. Na trhu, v obchodech či na webu existuje několik typů. Celá figurína, kterou můžete vidět v každém obchodě, je docela drahá, a taky zabere hodně místa. Tolik peněz se mi nechtělo investovat.
    Ve větších supermarketech jako Range jsou běžně k dostání figuríny pro švadlenky, na dřevěném stojanu. Finančně vychází docela slušně, a navíc nemusíte platit za zaslání. Nevýhodou jsou hodně barevné potahy, ze kterých jsou figuríny vyrobeny. Také mi nevyhovuje, že se na nich nedají nafotit šortky či plavečkové kalhotky.
    Ve finále jsem si objednala torzo dámské postavy ve velikosti S. Vyšlo mě jen na pětistovku. Tak to není taková hrůza! Vyzkoušela jsem si nafotit pár foteček svých výrobků a jsem spokojena.
Focení má své výhody:
    - je kdykoli k dispozici, když potřebuji.
    - focení je daleko rychlejší než s modelkou.
    - fotky si můžu fotit sama a nemusím je dlouze upravovat.
    - a také jsem vybrala menší velikost, takže háčkování menší velikosti je také rychlejší.....


Jsem spokojená, do budoucna uvažuji i o koupi figuríny, dámské hlavy. A zde je moje nová kamarádka: smiley

22. 05. 2016______________________________________________________________


Do třetice bílý háčkovaný klobouček.....

    ..... který jsem měla v plánu uháčkovat je hotov. Háčkovala jsem ze středně silné, bavlněné příze, háčkem číslo 3,5. V mé představě bylo zkombinovat dva druhy vzorů, obloučkový vzorek z dlouhých sloupků a polosloupky. Krempa je tentokrát úžší,  a velmi pěkně vypadá  ohnutá v zadní části kloboučku.  Je uháčkovaná z polosloupku a díky silnější přízi, pěkně drží tvar.


Tady je malá ukázka, mého dalšího nápadu, myslím, že pěkně by vypadal také čistě háčkovaný z krátkých sloupků. Další fotečky, tentokrát na modelce,najdete v sekci obchůdek na Etsy.


18. 05. 2016______________________________________________________________

 

Klobouček uháčkovaný z bavlněné příze

    A znova jsem se pustila do kloboučku. Tentokrát jsem zvolila bavlněnou přízi v barvě cappuccina, a melírovanou v hnědých odstínech a háčkovala jej z hlavy, podle své fantazie. Klobouček je háčkovaný jednoduchým vzorem z dlouhých sloupků a ozdobený tenkými proužky z melírované příze.  Háčkovala jsem háčkem č. 3,5.

    Ještě mám v plánu uháčkovat klobouček z bílé bavlny, přízi už mám a teď přemýšlím nad vzorkem a tvarem......


Klobouček není pro mě a je na také na prodej v on-line obchůdku na Etsy.

 

 

14. 05. 2016______________________________________________________________

 

Letní klobouček háčkovaný z merino vlny

    Tak jsem zase po delší odmlce zpátky. Není to proto, že bych nic netvořila, vlastně jsem včera dokončila letní klobouček, ale proto, že jsem měla týden dovolené. Týden dovolené jsem strávila v Česku a navštívila jsem po delší době Prahu, i s mým partnerem. Sany byl v Praze poprvé ......., ale o mé dovolené napíši později. Připravuji na sdílení, také pár fotek z Prahy.

    Klobouček jsem začla háčkovat ještě před mojí dovolenou a dokončila jsem jej včera. Háčkovala jsem jej z tenčí merino vlny, v krémovém odstínu, polosloupky. Nekopírovala jsem žádný vzor, tvořila jsem klobouček y hlavy. Ozdobila jsem jej žlutými proužky vlny, s flitry a nakonec jsem vytvořila jemnou květinku, z bílé organzy.

    Tento klobouček je lehký, vzdušný a příjemný na dotek. Hodí se jako ochrana před sluníčkem u vody nebo u moře. Vybrala jsem příjemný světlejší odstín, který  neruší a dá se zkombinovat k letnímu outfitu.

 

Nové fotky v podání Sexy lady Barbie! smiley

Je naprodej v on-line obchůdku na Etsy.

 

 

                                                                                           Duben

 

27. 04. 2016______________________________________________________________

 

Nedělní procházka v národním parku

    O pár dní později přidávám pár foteček z nedělního výletu. Udělali jsme si se Sanym krátkou, několikakilometrovou procházku v národním parku. Šlapali po stezce, s krásnými výhledy na okolní lesy, jezera a louky s krásnýma, chundelatýma jehňátkama.  Počasí bylo slunečné, ale ještě celkem chladné.  Po návratu do informačního centra jsme si dopřáli kávičku a pár kopečků zmrzliny.

 

 

 

 

22. 04. 2016______________________________________________________________

 

    Příchod jara mám ráda a vždy mě  probere z lenošení a inspiruje k novým věcem. Stromy se zelenají svěží zelenou a po stranách cest rozkvétají trsy, žlutých narcisů. Na nebi je modrá obloha bez mráčku a sluníčko příjemně hřeje. A člověk se hnedka probudí ze zimního lenošení a načerpá trochu energie. Tyto dojmy a pocity mě inspirovaly k dalšímu tvoření. Tentokrát jsou to háčkované bikini inspirované Jarem.

    Zatím má hotový jen vršek, na kalhotkách ještě pracuji. Háčkovala jsem z tenčí bavlněné příze, v odstínech bílé a jablíčkově zelené a banánově žluté. Vršek má tvar trojúhelníčku, a základ  je háčkovaný polosloupky, dále pak filetovou technikou a obloučkovým vzorkem. Probouzející přírodu symbolizují háčkované lístky a květinky, ozdobené skleněnými a plastovými perličkami, v barvách přízí. Nakonec jsem podprsenku dozdobila, žlutou stužkou.

    Při tvoření a hlavně zdobení jsem popustilla úzdu své fantazie a trochu jsem se odchýlila od svého původního náčrtku, ale o tom samotné tvoření je......,  proto vznikají zajímavé originály a práce je o to zajímavější a radostnější.

 

A zde je můj plážový top inspirovaný Jarem:

        Doufám, že někoho potěší, tak jako mě tešila práce na tomto kousku. Vršek je ve velikosti M, 75B a bude i s kalhotkami na prodej v on-line obchůdku, samozřejmě cena bude vyšší a bude odpovídat strávenému času.

   

 

 


17. 04. 2016______________________________________________________________

 

Háčkovaný top z melírované příze

    Zaujala mě v obchodě melírovaná, bavlněná příze od firmy Pattons, mají ji v pěti odstínech, třeba růžovobílou, nebo zelenomodrou. Mě zaujal hnědý odstín, zesvětlující až do šampaň odstínu. Myslím, že na takových melírovaných přízí, nevyniknou složité pletené či háčkované vzory a je lepší zvolit jednoduchý vzor, nebo zkombinovat přízi ještě s přízí v podobném odstínu.

    Dokoupila jsem si přízi v barvě cappuccina a uháčkovala jsem plážový top na vázání. Tentokrát  trojúhelníkového střihu. Základ topu jsem háčkovala z polosloupků a opět jsem použila vlnkový, děrovaný vzor, ale tentokrát háčkovaný v opačném směru. Háčkovala jsem háčkem č. 3.

 

 

Plážový top v barvě cappuccina:

   

 

 

 

10. 04. 2016______________________________________________________________

    Pokračuji v tvorbě, háčkování topíků na léto. Dostala jsem jeden skvělý nápad, použít znovu můj oblíbený vlnkový vzorek. Mám z něho, také letní soupravičku delšího topu s čepkou. Postup jsem sdílela loni v návodech. Uháčkovala jsem z něj mladými oblíbený plážový top na vázání.

    Top je určen mladým ženám, které se nebojí barev. Použila jsem barevný sled pruhu, modré, fialové, tyrkysové, bílé a žluté, které k sobě pěkně ladí a působí svěžím, mladistvím dojmem. Top je vhodný ke krátkým šortkám a sukním, nejlépe na dovolenou u bazénu, či moře.

    Střih jsem si vytvořila sama. Vlnkový, děrovaný vzorek jsem upravila, tak aby poprsí zůstalo zahaleno. Háčkovala jsem z pěti odstínů mé oblíbené, jemné vlny Soft & Silky, háčkem číslo 3.

 

 

Odvážný top na vázání s vlnkovým vzorem:

Top je ve velikosti M a je na proodej v mém on-line obchůdku.

 

 

 

06. 04. 2016______________________________________________________________


Bikini podle vlastního návrhu

Střihu a vzorů na háčkované bikini je na interentu celá řada a já vytvořila jedny, podle svého návrhu. Nechala jsem se inspirovat trochu rokerským stylem a uháčkovala jsem jednoduché bikini z černé bavlněné příze, ozdobené stříbrnou, vizkózovou přízí a stříbrnými korálky.
    Košíčky jsou trojúhelníkové se stříbrnou ozdobou uprostřed a kalhotky jsou nízké a také na zavazování. Bikini jsem háčkovala šikmým vzorem z dlouhých sloupků.  Střih  košíčku a kalhotek je tvarovaný přidáváním a ubíráním dlouhých sloupků. Okraje jsou olemované trojúhelníčkovým vzorem. Háčkovala jsem  háčkem č. 2,5.
   


A zde je můj výtvor, bikini ve velikosti M, 75B

Jsou také na prodej v on-line  obchůdku na Etsy. .

03. 04. 2016______________________________________________________________

 

Háčkované bikini dokončeny!

    Pustila jsem se do háčkovaní bikin, podle návrhu z osmdesátek. Podprsenku, až na malinkaté změny jsem uháčkovala podle návodu, ale  kalhotky mi daly zabrat. Střih v rozkroku a přední díl absolutně neseděly, takže jsem ho musela přepracovat podle vlastního uvážení. Rozkrok prodloužit a přední díl zúžit. Nakonec jsem úpravy vychytala a kalhotky ve velikosti M pěkně sedí.

    Bikini jsou háčkované dlouhými sloupky a filetovou technikou místo které, jsou v choulostivých partiích uháčkované čtyřlístky. Háčkovala jsem z tenké bavlněné, bílé příze háčkem č. 1,5. Bikini jsem neháčkovala pro sebe, střih je určen opravdu štíhlým a sebevědomím ženám. Bikini budou na prodej v on-line obchůdku na Etsy, v několika velikostech.

 

 

A zde jsou bikini uháčkované filetovou technikou:

 

   

 

 

01. 04. 2016______________________________________________________________

   
     Udělala jsem si malý průzkum na internetu a zjistila jsem, že je větší zájem o háčkované věci než pletené. A kromě čepek, šál - doplňků na zimu, je zájem také o háčkované bikini  a krátké  topy na zavazování za krkem a na zádech, různých střihů a barev. Nosí je hlavně mladé, štíhlé dívky a ženy na párty, hudební festivaly a na dovolené u moře.
    Takže jsem pár plážovvých podprsenek uháčkovala do mého obchůdku a doufám, že některý kousek nějakou zákaznici zaujme a objedná si u mne. Inspiraci jsem čerpala z osmdesátek, roker stylem, ale mám i romantický kousek pro milovnice růžové.....  
    Teď pracuji také na spodcích, kalhotkách, které by měly být nízké a na zavazování na bocích, což už pro mě není taková zábava, jako vršky.


Čtyři nové kousky na léto:

   
   

 

 

 

                                                                                            Březen

27. 03. 2016______________________________________________________________

 

 

 

 

 

17. 03. 2016______________________________________________________________

 

Háčkovaný baret

    Vím, že už pomalu končí zima, ale tuhle vlnu jsem zakoupila na čepičku a šálu. Takže s malým zpožděním jsem se k ní dostala a uháčkovala jsem tento jednoduchý baretek. Použila jsem zajímavou, akrylovo- polyesterovou vlnu Trendsetter. Vlna je stejné značky, jako jsem použila na předchozí zimní čepku, ale jiného, odstínu. Vlákno je tvořeno kromě ostínu růžové, také odstínem šedé, béžové a lesklé růžové.

    Baret se dá nosit k zimní bundě, vestě či svetru. Ještě mi zbyly dvě klubíčka, takže mám v plánu uháčkovat i šálu, nebo nákrčník.

    Tvar baretku je menší, než je klasický velký, kruháč. Vybrala jsem si hustý, vějířkový vzor z dlouhých sloupků a 2x nahazovaných sloupků, a háčkovala podle své fantazie,  háčkem č. 5. Také jsem přemýšlela o jednoduché ozdobě, jako například provlečená stužka, či dřevěný knoflík, ale nakonec jsem baret nechala jen tak,bez ozdoby.

 

Můj první háčkovaný baret, podle vlastního návrhu:

Vystavený baret je  v průměrné ženské velikosti, M. Dá se se zakoupit, v mém online obchůdku na Etsy.

 

 


13. 03. 2016______________________________________________________________

 

   Jaro je za dveřmi. Dneska jsme u nás měli jeden z prvních, jarních dnů. Jasná sluníčková obloha, teplota kolem dvanácti stůpňů, ale na sluníčku o něco více. Někteří odvážlivci vyraziili ven, už v krátkých rukávech. Na některých stromech, už vyrašily první lístky a trsy rozkvetlých narcisů  zdobí louky a okraje cest.

    Ještě pár týdnů, a vše kolem bude zářit, světle zelenou. My, jsme tento krásný den strávili procházkou v národním parku. Tentokrát místo vybral Sany. Vybral procházku kolem řeky s vodopády, jeho oblíbené místo....

 

Zde je pár foteček z dnešního výletu:

 

 

 

11. 03. 2016______________________________________________________________

 

Set čepky a nákrčníku je hotov.

   

    Na nákrčník jsem použila stejný nápad a vzoreček,  jako na čepičku. Nejprve jsem uháčkovala lem, stejný jako u čepičky, ale tentokrát jsem jej zakončila rovně. Poté jsem háčkovala zbytek nákrčníku, a použila jsem podobný vzoreček se zoubky, jako u čepičky. Nakonec jsem našila stejné, dřevěné knoflíčky ve tvaru jablíčka.

 

 
 

 

 

08. 03. 2016______________________________________________________________

Zimní teplá čepka

    Krásnou silnější vlnu, jsem zakoupila ve slevě bez toho, abych do předu věděla, co budu z této vlny tvořit. Napadla mě čepka a nákrčník. Vlna má decentní šedomodrý odstín a také je zajímavě melírovaná, z několika odstínů hnědé, do toho tu a tam probleskuje zářivě modré vlákno.
   
    Střih čepky mě jen tak napadl. Jednoduchý, širší lem zakončený na boku hlavy a tvarovaný do šipky, na kterém  budou pěkné, dřevěné knoflíčky. Pro tělo čepičky jsem vybrala méně děrovaný vzorek. Je tvořený z jz  krátkých sloupků a řetízkových ok. Uvažovala jsem také o malé bambulce na temeno hlavy, ale nakonec jsem ji zavrhla a čepku jsem nechala jen tak.
Tahle  čepička  poputuje do mého obchůdku na Etsy.


                                                           Únor

 

28. 2. 2016______________________________________________________________

 

Nedělní výlet do národního parku

 

    Dnešní den jsme se Sanym strávili v národním parku, několika hodinovou procházkou lesem a kolem přehrady. Užili jsme si chladné, sluníčkové počasí, zahřáli se horkou polévkou a čajem, načerpali jsme energii. Bylo to velmi pěkně strávené odpoledne v přírodě ..........

 

Zde je pár foteček z dnešního dne:

 

 

 

27. 02. 2016______________________________________________________________

 

Vyšívání

    Vyšívání není moje parketa, jako dítě jsem sice vyšila pár deček křížkovými a plným stehy, ale nezůstala jsem u toho.

    Teď budu psát o vyšívání, kterému se v devadesátých letech, věnovala moje maminka. Hodně vyšívala a nejvíce vyšívala křížkovým stehem na kanavu a plným na různá, barevná plátna. Jako děti, jsme měli vyšité polštářky, různými zvýřátky a postavičkami, také různé pytlíčky na pomůcky a přezůvky. V osmdesátých a devadesátých letech, si hodně maminek  vyšíváním krátilo volné chvíle. V obchodech nebylo dostatek zboží a veškeré ruční práce, byly hodně rozšířené.

    Už jsem se zmiňovala, že já a můj bratr jsme měli, jako děti napletených hodně soupraviček, od naší mámy. K  tomu také přibily vyšité polštářky, pytlíčky. Moje maminka měla slušný počet vyšitých ubrusů na jídelní stůl, také hodně malých deček a prostírání, které jsme užívaly při rodiných oslavách, Vánocích.  Ty nejlepší a nejkrásnější kousky, samozřejmě darovala.

    Pamatuji si, na krásný velký ubrus, ve výrazně modré barvě. Na okrajích, byl ozdobený ažurou s  vyšitými květy, bílou, lesklou nití, plnými stehemy. To bylo krásné dílko a vždy, jak jsem tento ubrus viděla, tak jsem její  práci obdivovala. Mamča už se vyšívání dlouho nevěnuje. Nedivím se, s věkem se jí zhoršil zrak a nemá takový cit v prstech, jako za mlada.

    Moje babička také vyšívala. Pamatuji si na některé její práce s legračními motivy vyšité na svělemodré kanavě. Ještě na stará kolena, kdy už velmi špatně viděla, po chvilkách něco s pomocí lupy pytlíkovala, a já jsem jí navékala jehly.........

 

 

Jen malá ukázka maminčiných prací, další fotky najdete ve fotogalerii Vyšívání:

 

 

 

25. 02. 2016______________________________________________________________

 

Bolerko podle vlastního návrhu

    Kombinace použitých barev a také příjemná, měkoučká vlna mě zaujala v obchodě, a já koupila pár klubek této příze  bez toho, abych věděla, co z nich vytvořím. Rozhodla jsem se pro háčkované bolerko. Cítila jsem, že hlavní, základní přízí bude fialová a růžová bude použita jen zlehka. Přemýšlela jsem nad mými oblíbenými proužky, ty jsem nakonec použila jen na zadním díle.

    Střih se mi líbí kruháč,  jen jsem si jej upravila podle svého. Vypustila jsem límec. Zadní díl je do pasu, přední díly jsou kratší a tvarované do obloučku, rukávky jsem si zvolila kraťoučké. Ve předu jsem chtěla bolerko na vázačku.

    Vybrala jsem si jednoduchý vzorek z anglické knížky vzorů, háčkovaný spodní lem je z mojí hlavy. Dopasovala jsem ho tak, aby, mi seděl do vzoru. Háčkovala jsem z akrylové a polyesterové příze, háčkem č. 3. Tvoření bolerka jsem si opravdu vychutnala a byla to opravdu zábava. 

   

 

A zde je moje barevné  bolerko, vhodné hlavně na léto k šatům a sukýnkám:

Vystavené bolerko je ve velikosti M. Dá se se zakoupit, v mém online obchůdku na Etsy.

 

 

18. 02. 2016______________________________________________________________

 

Trochu jiný valentýnský dárek!

    Na svátek svatého Valentýna, si většina párů dává zamilované přáníčka, darují se kytice, bonboniéry, likéry prádlo, a jiné drobnosti. Nebo naopak, některé páry tento svátek bojkotují. My jsme si tento svátek, oslavili po svém. Ráno jsme vyrazili na dobrou kávu a snídani, a po snídani jsme dopoledne vyrazili do národního parku, a lesa, na pár hodinovou procházku.

    Počasí nám přálo, a ikdyž bylo po nočním dešti a mrazivě chladno, sluníčko dopoledne vylezlo spoza mraků a prohřálo mrazivý den. A my, kromě krásné procházky jsme se zastavili, nastavili tvář slunci a oddali se hřejivým paprskům, vůni a zvukům lesa a krátké meditaci.

 

...........malá koláž z dopolední procházky............

 

 

 

14. 02. 2016______________________________________________________________

 

........... tak  si tak sedím a prohlížím fotky, na této webovce a všimla jsem si, že jsem úplně přeskočila rok 2012.  Zapátrala jsem v albech s fotkama a zjistila jsem, že jsem v tomto roce měla 2 moc pěkné, týdenní dovolené, v Česku. První, květnový týden jsem strávila s rodinou a přáteli, kdy jsme si na pár dní objednali chatu v Beskydech. Ten druhý, srpnový týden jsem věnovala mamince a pozvala jsem ji na pár dní do lázní v Luhačovicích.

    Takže jsem dnes po pár letech přidala trochu povídání  a pár fotek z wellness pobytu v lázních,  v Luhačovicích, do galerie v sekci Fotografování. Ještě se chystám přidat malé album z výletu na Teide - sopku, z dovolené na Tenerife a z Maďarska,  Szekeshevaru.

No to,  ale zase jindy......!!!

 

 

13. 02. 2016______________________________________________________________


Velikonoční kuřátko ve skořápce.....

...... mě napadlo vytvořit, jako další dekoraci ke stále blížícímu se jaru, a Velikonocím. Myslela jsem na roztomilé, neohrabané, kuřátko, tvarem  podobné vejci, se dvěma křídly a barevným zobáčkem. Kuřátko je posazené do rozbitého vajíčka. To byla moje prvotní myšlenka.
    Kuře jsem háčkovala z hlavy, je podobného tvaru jako vajíčko, na hlavičce má háčkovaný hřebínek a také jsem mu uháčkovala, červený zobáček. Před vycpáním jsem mu ještě našila bílé a černé korálky, jako oči. Vzhledem k malé velikosti kuřátka jsem neháčkovala rozbité vajíčko, ale jeho polovinu. Vajíčko jsem háčkovala vzorkem, který už jsem použila na vajíčka z bílé bavlny. Potom jsem jej vypnula, naškrobila a nechala uschnout.
    Kuřátko a vajíčko májí velikost 6 a 7 cm a  uháčkovala jsem je z bílé a žluté, bavlněné příze, háčkem č. 1,5 a 2 mm.A tady je mé roztomilé kuřátko ve skořápce:


Další z mých Velikonočních dekorácí je také na prodej v on-line obchůdku.
10. 02. 2016______________________________________________________________

 

Lehounká letní tunika .....

....... mě napadla už dávno, ale tento nápad jsem realizovala, až v těhto dnech. Chtěla jsem využít velmi tenkou, jemnou akrylovou přízi, která mi doma už nějakou dobu ležela, v kombinaci s tvrdší bavlněnou přízí.  Střih je jednoduchý, volný a  pohodlný. Je vhodný i pro plnější postavy.

    Znovu jsem použila hladký žerzej, ale tentokrát s krajkovou háčkovanou bordurou, ve výšce pasu. Oválný výstřih a průramky jsem také obháčkovala jednoduchým filetovým vzorkem bavlněnou přízí. Nakonec jsem tuniku ozdobila háčkovanou popínavou květinkou a středy květinky jsem ozdobila žlutými perličkami.

   

Vystavená tunika je ve velikosti M. Dá se se zakoupit nebo objednat i v jiné velikosti, v mém online obchůdku na Etsy.

 

 

 

05. 02. 2016______________________________________________________________

 

Sada šperků k Valentýnku

      Ve výrobě šperků bych chtěla také využít jiné tvary než kroužky a první co mě napadlo, vytvarovat z drátků tvar srdce. K blížícímu se Valentýnku je ideální. Chtěla jsem  použít znovu  háčkovaní z bavlněné, červené příze, v kombinaci s drátkem a korálkami.

    Sada k Valentýnku obsahuje menší háčkované náušničky ve tvaru srdce. Náušničky jsou na zavěšení a jsou zdobené uprostřed květinkou a velmi drobnými perličkami. Stejný motiv srdce ve větší velikosti, se opakuje také  na náhrdelníku.  Na saupravičku jsem použila podobné materiály a nářadí,  jako na Jarní soupravu šperků.

Bylo to příjemné tvořeníčko.........

 

   

Tahle  soupravička také poputuje do mého obchůdku na Etsy.

 

 

02. 02. 2016______________________________________________________________

 

Šedobílý top s vázačkou

    Napadlo mě vytvořit delší, pohodlný top na léto, ale tentokrát pro plnější křivky. Prostě pro ženy, které už si nemohou dovolit krátké upnuté topy a trička do pasu, ale přesto mají křivky na to si obléci něco trochu odvážnějšího.               

    Znovu jsem chtěla zkombinovat pletení a háčkování, ale tentokrát jsem chtěla použít střídmé odstíny šedé a bílé. Top jsem pletla hladkým žerzejem a háčkovala trojúhelníkovým vzorem. Střih topu jsem navrhla do písmene A a na bocích má malé rozparky. Ozdobila jsem jej tenkým stříbrným proužkem metalické, stříbrné příze, stříbrnou vázačkou na konci zakončenou korálkami.

 

Můj originální nápad, decentní top se zavazováním za krkem:

Vystavený top  je ve velikosti M. Dá se se zakoupit nebo objednat v jiné velikosti, v mém online obchůdku na Etsy.

 

  

 

                                                                                              Leden


30. 01. 2016______________________________________________________________

 

Háčkovaná vajíčka z bílé bavlny

Druhá vajíčka jsem uháčkovala jako dekoraci na Velikonoční stůl, dají se uložit do vystlaného košíku či mysky.

    Bílá vajíčka dopadly o poznání lépe. Vymyslela jsem si drobný vzoreček z dlouhých sloupků a řetízkových ok. Použila jsem klasickou techniku, vyfoukla vajíčka ze skořápky, opláchla a osušila. Potom jsem uháčkovala 3/4 obalu vajíčka a skořápku jsem opatrně vložila dovnitř a opatrně doháčkovala. Tentokrát jsem neháčkovala sňůrku na pověšení a jen jsem vajíčko ozdobila barevnýma stužkama. Vajíčka jsem naškrobila a nechala uschnout. Potom jsem skořápku opatrně vylámala pomocí zahnuté pinzety.

    Háčkovala jsem z bavlněné příze Puppets, háčkem č. 1,5. Tyto vajíčka jsou po pěti na prodej v on-line obchůdku na Etsy.

 

Bílá velikonoční vajíčka uháčkovaná z bavlny:

 

 
29. 01. 2016______________________________________________________________


Mé první Velikonoční vajíčka.....

.......   nedopadly zrovna nejlépe. Vymyslela jsem si pěkný děrovaný vzoreček. Můj nápad byl, použít barevnou bavlněnou přízi, v pěti jarních barvách a uprostřed ozdobené bílými proužky. Vajíčkům jsem uháčkovala barevnou šňůrku na pověšení a ozdobila jsem je bílou mašličkou z organzy.
    Na vajíčka jsem použila klasickou folklór techniku. Háčkovala jsem z tenkých barevných bavlněných přízí, háčkem č. 1,5.
    Všechno šlo hladce, až do škrobení. Prostě nemůžu tady koupit vhodný škrob. Tekutý škrob ve spreji, je vhodný jen na žehlení. Není dostatečně silný, a ikdyž jsem aplikovala škrob 5x, stejně nebyla vajíčka dostatečně tuhá. Druhý škrob, který jsem si objednala je v prášku, je daleko silnější, ale zase zanechává bílé skvrny, takže mi nadělal paseku. A vejce mají fleky a nebo jiný odstín.....

Pokud máte někdo užitečnou radu, sem s ní prosím! Napište mi do komentářů na konci stránky, ráda se nechám poučit. Děkuji moc.

A zde jsou moje barevná vajíčka, zdálky a naaranžované nevypadají nejhůř: Nepodařená vajíčka buďto podaruji, nebo si je nechám na Velikonoce. Více informací a obrázků najdete během příštích pár dnů v sekci Dekorace.


28. 01. 2016______________________________________________________________


Lehký plážový top

    Háčkovaných topů s vázačkou za krkem, je na internetu spousta. Můžete si stáhnout, koupit návod, nebo objednat celý top, v požadované velikosti a barvě. Tento typ topu má vázačku taky na zadním díle, dá se stáhnout, aby obvod pěkně držel. Střih je určený pro mladé ženy a dívky s pevnými tvary.
    Můj nápad byl vytvořit top z bavlněné příze, v příjemném zeleném odstínu, v kombinaci s bílou. Také zkombinovat techniky háčkování, s jemnější technikou pletení. Košíčky jsou uháčkovány dnes už klasickou technikou z dlouhých sloupků a díly jsem pletla ažurovým,  zadní díl pružným, patentovým vzorem. Pro háčkovaní jsem použila háček č. 2,5  a pro pletení jehlice č.3.


Zde je můj druhý plážový top, kombinace háčkování a pletení:


Vystavený top  je ve velikosti M, košíček C. Dá se se zakoupit nebo objednat v jiné velikosti, v mém online obchůdku na Etsy.
   

 

 

24. 01. 2016______________________________________________________________

 

Náušnice a korálky v modrorůžovém odstínu

    Dalším mým nápadem je využití modrých, růžových a fialových perliček. Rozhodla jsem se vytvořit další soupravu. Neupustila jsem od oblíbených kruhových náušnic a doplnila jsem je jednoduchým náhrdelníkem.

    Moje představa byla poskládat odstíny od fialové ve středu, přes světle růžovou a modrou, k výrazně  modré barvě na konci. Tak, aby odstíny plynule přecházely a působily harmonicky, což se mi docela povedlo. Také jsem se je rozhodla ozdobit  většími květinkami, ve stejném odstínu.

    Na soupravu jsem použila různé tvary perliček v šesti odstínech, větší korálky ve tvaru květinky,  stříbrný drátek, zapínání, bavlněnou tenkou přízi.

 

A zde je mé dílko:

Tahle  soupravička také poputuje do mého obchůdku na Etsy.

 

 

 

23. 01. 2016______________________________________________________________

 

Náušničky ke černostříbrné kolekci......

............. mě napadlo dodatečně vytvořit. Tématem se trochu liší, nepoužila jsem motiv srdce, ale květinek. Náušnice barevně ladí i k mé háčkované kolekci, takže proč je nenosit, také k ní. Náušnice se také hodí k jakémukoli černému tričku, halence a stříbrnému řetízku. Díky větší velikosti a tvaru vypadají velmi smyslně a  žensky.

    Černých perliček jsem měla jen pár, takže jsem  musela zapojit fantazii a různě kombinovat. Proto mě práce na nich hodně bavila. S výsledkem jsem spokojená.  Sama bych je v klidu nosila.....

    Na výrobu náušnic jsem použila černé a průhledné, skleněné perličky různých velikostí, stříbrné květinky, stříbrný drátek a zapínání. Samozdřejmě, že bez šikovného nářadí se to neobešlo. Jelikož, asi nezůstanu jen u jednoho pokusu, koupila jsem si ve slevě šikovné nářadíčko. S ním se tvoří, jedna báseň.

 

A zde je můj další pokus o náušničky:


 

Poputuji do on-line obchůdku na Etsy, třeba nějakou dámu zaujmou....

 

 

 

22. 01. 2016______________________________________________________________


Plážový klobouček

    Šikovný klobouček je vhodnou ochranou proti sluníčku, v horkých letních dnech naši dovolené, a nebo třeba při  práci na zahrádce. Můžeme ho bez obav šoupnout před odchodem k vodě, či na pláž, do tašky.
    Klobouček je do doplňkem k letní soupravě a proto jsem na něj použila stejné motivy a vzorky. Je uháčkovaný ze silnější bílé, akrylové vlny a zbytků růžové, oranžové, žluté a světle zelené. Abych docílila stejným odstínů, jako na sukni a topu, použila jsem stejné barevné příze. Hačkovala jsem proužky, dvojitě.
    Letní klobouček je uháčkovaný z krátkých a dlouhých sloupků a ozdobený tenkými proužky, barevných přízí, a také jsem okraj háčkovala stejným vlnkovým vzorem, jako u sukýnky a plážového topu. Háčkovala jsem háčkem č. 3,5. Velikost je určená pro průměrnou velikost ženské hlavy M 52 - 54 cm.A zde je můj první plážový klobouček, který je také na prodej na na Etsy:
 

 

 

18. 01. 2016______________________________________________________________


Soupravička na léto.....

    ....... je další v řadě, co jsem chtěla uháčkovat do svého obchůdku. Pořád je zájem o letní, sexy háčkované topy a mini sukýnky. Téma kolekce je dovolená u moře, u vody. Je určena pro mladé štíhlé ženy, dívky, s pevnýma křivkama a  zdravým sebevědomím. Základem je volánková sukýnka, zdobená barvenými proužky v pastelových tónech a plážový top s vázaním za krkem, ozdobený dřevěnými korálky.
    Soupravičku jsem uháčkovala z bílé, jemné, mikroacryloové příze, háčkem č. 2,5 a ze zbytků přízí téže značky. Háčkovala jsem převážně dlouhými sloupky a vlnkovým vzorem.
    Do třetice bych chtěla soupravu doplnit, pěkným háčkovaným kloboučkem, v růžové nebo bílé barvě, doplněný dřevěnými korálky.  Nápadů je dostatek. Samozřejmě, se dá sukýnka a top libovolně kombinovat s letními oblečky.A mám tento nápad z krku,  ještě dodělat ten letní klobouček!


 

 

16. 01. 2016______________________________________________________________


Kolekce šperků v jarních barvách!

Začalo mě bavit hrát si s perličkami.......
    Odskočila jsem si odpočinout od háčkovaní letní sukýnky, znovu k perličkám.  Je to pro mě něco nového.  Člověk musí mýt hodně trpělivosti a citu v prsech při zápasu s titěrnými perličkami a drátky, které mají někdy jen 2 milimetry. Taky se mi hodí, že mám doma šikovného modeláře, který má spoustu šikovného nářadí. Vytvořila jsem během chvilky soupravu náhrdelníku s náušnicemi, v jarních odstínech.
    Přivěšek zdobí květinka, která  je uháčovaná ze žluté a růžové bavlněné příze, háčkovala jsem háčkem 1,5 a 0,75 mm. Kulatý tvar přívěsku a náušnic jsem vytořila pomocí stříbrného drátku a celá jarní kolekce jsem doplnila žlutými, oranžovými, bílými a červenými perličkami.
    Práce na soupravě mě moc bavila a už se mi v hlavě líhnou další nápady na další šperky, takže se k perličkám brzo vrátím!


A zde je můj první pokus o šperky z korálků:

Jarní soupravička poputuje do mého obchůdku na Etsy.

 


 

11. 01. 2016_______________________________________________________________


Černostříbrná kolekce

    Konečně mi dneska přišla moje modelka, kamarádka a já jsem mohla nafotit hezčí snímky, mojí Černostříbrné kolekce.  Mým snem bylo vytvořit sexi kolekci, pro mladé ženy a tenagerky, ozdobenou sříbrem, a inspirovanou rokerským stylem.  Téma kolekce je: Sexi oděv pro párty a hudební festival. Součástí kolekce je odvážný top se zajímavě řešeným dekoltem, potom stylová čepička háčkovaná stejným vzorkem. Vše je doplněno náhrdelníkem ve tvaru srdce a ozdobeno stříbrnou přízí a perličkami.
    Háčkovala jsem z velmi, jemné akrylové příze a metalické příze v barvě stříbra, háčkem číslo 2,5.  Náhrdelník je ozdoben stříbrnými a černými perličkami, stužka je jemná, saténová. Top vypadá moc hezky oblečený na korzet nebo na bílé tílečko, takže méně odvážné dámy se nemusí bát.......wink. Kolekce je navržená k moderně sřiženým  černým kalhotám nebo džínsům a džínsové bundě.Jak se mi to povedlo, můžete posoudit sami, zde v mé koláži:


Vystavený top a čepka je ve velikosti M. Dá se se zakoupit nebo objednat v jiné velikosti, v mém online obchůdku na Etsy.
   

10. 01. 2015______________________________________________________________


Sada k Valentýnku nebo z lásky .....

...........   může potěšit každou ženu, milující originální, háčkované doplňky. Sada obsahuje jednoduchý náhrdelník s motivem srdíčka a přívěšek na kabelku nebo klíče.
    Oba jsou uháčkované s jemné akrylové příze, bavlněné, polyesterové příze a ozdobené skleněnými, černými korálky. Náhrdelník se srdíčkem má saténovou šňůrku. Háčkovala jsem  krátkými sloupky a háčkem číslo 2,5.Neměla jsem přesný nápad a při výrobě jsem se nechala unášet svou fantazií  a tohle je finální podoba:


Sadu jsem vyrobila pro obchůdek na Etsy, přívěšek a jednoduchý náhrdelník se dá koupit i zvlášť.

08. 01. 2016______________________________________________________________


Valentýnek se blíží.....
.......... proto jsem vyrobila tenhle originální přívěšek s motivem srdíčka. Je to  nápad mé drahé polovičky. Já osobně tento svátek moc neprožívám, a radši dělám radost svému partnerovi nějakou maličkostí, během  celého roku.
    Srdíčko jsem uháčkovala z jemné, červené a růžové, akrylové příze a ozdobila barevnými stehy a korálky. Vycpala jsem srdíčko jemnou vatou. Neměla jsem finální představu, prostě jsem si jen tak hrála s barvičkami a korálky.
A tohle srdíčko z toho vzniklo: heart


Srdíčko poputuje do mého obchůdku na Etsy.

07. 1. 2016_______________________________________________________________

Děčky vyrobené pro obchůdek

    Ještě mi zbylo hodně zbytků látky ze závěsů, tak jsem se pokusila vyrobit další dečky do obchůdku na Etsy.  Uháčkovala jsem stejné lemování se vzorku z kostiček, ale do prostřed jsem uháčkovala krajkový čtverec s motivem květinky. Znova jsem použila bavlněnou přízi Petra a háčkovala jsem háčkem č. 2.

Ještě mě napadlo vystřihnout prostředek, zahnout záložky dovnitř a nechat uprostřed jen motiv krajky s květinkou. No nakonec jsem dečky nechala tak.......když ta zelená v kombinaci s bílou vypadá tak hezky!

Tady je malá ukázka:


05. 01. 2016______________________________________________________________


První žhavá novinka v tomto roce!

        Po zvětšené poptávce o mé ruční práce, jsem se rozhodla začátkem tohoto roku, že si založím malý obchůdek. Zvolila jsem si jednoduché jméno Lenka's creative hands. Nejde o žádný velký bussiness, jen o malý přivýdělěk. Mojí motivací je hlavně navrhovaní, a tvorba své vlastní, kvalitní kolekce dámských, dětských doplňků, oděvů a dekorací. Zákazník si u mě může koupit  hlavně moje výrobky vyrobené, podle mých vlastních návrhů také vzorky, a návody k mým výrobkům. Třeba časem i obrázky......

Já už se moc těším se nechám unášet svou fantazií a vytvořím jedinečné kousky s osobitým designen, které zaujmou i ostatní zákazníky!

    Vím, že hodně šikovných pletařek a háčkařek má podobný obchůdek na Fleru. Udělala jsem si malý průzkum a zjistila jsem, že jedna s nejlepších webouvých stránek pro prodej ručně vyrobených výrobků je ETSY. Je to sice takový malý drobek v porovnání s E-bay, ale za to je osobnější a hlavně se specializuje jen na ručně vyráběné výrobky.

    Dále se budu věnovat  této stránce, ale návody pro výrobky navržené čistě mnou, si budete moci zakoupit za malý poplatek  v mém obchůdku na Etsy. Návody na výrobky, vzorky, upletené a uháčkované podle návrhu někoho jiného, inspirované někým jiným zde budou volně k stažení.
                                                       Vítejte do  Lenka's creative hands!!!


Teprve jsem obchůdek otevřela, takže je v něm jen pár kousků. V dalších dnech budu přidávat další a další.
Zde je malý vzoreček, co se bude v mém obchůdku prodávat:
                                                  
01. 01. 2016______________________________________________________________

Mandlové kuličky místo kokosových.

    Chtěla bych se vrátit ještě k Vánocům a cukroví. V těhto dnech,  se v každé rodině ještě dojídá vánoční cukroví.  Některé hospodyňky dokonce zbylé cukroví dají do uzavíratelné mysky a šoupnou ho do mrazáku. Vytáhnou ho třeba na Velikonoce.  Každý rok peču tak tři, čtyři druhy a každý rok koulím taky moje oblíbené Rumové, kokosové kuličky. Receptů je spousta. Mám  je moc ráda, ale tento rok jsem, ale udělala vyjímku a koulela jsem Mandlové kuličky.
    Tyto kuličky se hodí pro každou příležitost, nejen pro Vánoce. Jakmile ochutnáte kuličku dostane vás sladká marcipánovomandlová chuť s konečným efektem hořké čokolády. Ještě pár minut po snědení, cítíte jemný pálivý  efekt pepře, na jazyku.
    Recept jsem našla úplnou náhodou, na Prima Fresh. Základní ingrediencí těhto kuliček je marcipán, který jsem si nastrouhala a propracovala s pomletými ořechy, sušenkami, bílým pepřem a likérem Amareto. Z propracovaného těsta jsem si vyválela špalíčky, které jsem rozkrájela na malé kousky. Hořkou čokoládu jsem si rozkrájela na malé kousky a každý malý kousek jsem obalila těstem. Na dlani jsem ukoulela malou kuličku. Na závěr jsem každou kuličku obalila v nasekaných mandlích.
A takhle vypadají moje mandlové kuličky při Novoročním pohoštění, originální recept najdete po linkem Prima Fresh!


Přeji krásný novoroční večer!
 


_________________________________________________________________________________

 

    V této sekci uveřejňuji všechny aktuální novinky! Podle data poznáte, že jsou seřazeny od nejčerstvějších novinek až po ty nejstarší a jsou rozdělěny do sekcí podle roku. Novinky se hlavně týkají mých ručních prací. Při dokončení nějakého výrobku vytvořím koláž a sdílím ji v této sekci. V dalších dnech, potom uveřejním povídání, fotky a návod v sekci Návody pro háčkování a pletení. Ty šikulky, které zaujme nějaký můj výrobek, si  můžou postup volně stáhnout v této sekci.  Uveřejňuji zde taky koláže mých vychytávek, fotek z výletů a podobně. Prostě vše, co je v mém kreativním a volném čase nového!  cool

 

 

                                                                    zde pokračovat do roku 2015!

 

TOPlist

aktualizováno: 14.12.2017 15:34:20