TVOŘIVÉ RUČIČKY

Vítejte v mé sekci věnované   Výrobkům na pletacím stroji!

 

 

15. 06. 2015____________________________________________________________________

 

Svetr s kapucí

    Na fialovém svetříku jsem pracovala dva měsíce, ale ne proto, že byl tak složitý na upletení. Ale proto, že mezi tím jsem uháčkovala ještě dva oblečky na letní dovolenou. Posledních pár týdnů mi upletené, nesešité díly jen tak ležely v košíku. Minulý týden jsem si konečně našla čas a sešila jsem díly, všila zip a vsadila jsem rukávy.         Svetr je upleten na stroji ze silnější fialové akrylové vlny The women's institute Soft & Smooth Aran, a rukávy a patenty jsou ozdobeny proužky z akrylové vlny Special Aran od fy Stylecraf v barvách bílé, růžové a světle fialové. Svetr je upleten hladkým žerzejem a na předních dílech je ozdoben jednoduchým vzorkem. Originální nápad není můj, byl uveřejněn asi tak před deseti lety v časopise Sandra. Já jsem si jen upravila vzoreček pro pletací stroj a zvolila pro svetr více ženštější barvy.

 

Zde je pár fotek hotového výrobku:

 

 

 

 

a ještě pár fotek pořizených při práci:

 

 

 

 

 

 

    Mnou psaný návod, střih jak uplést tento svetr na pletacím stroji, přidám za pár dní. Chce to ještě trochu času, utřídit a přepsat poznámky a narýsovat střih. Přidám také návod pro ruční pletení!

 

 

31. 03. 2015____________________________________________________________________

 

Tílko s vynechanými oky

    Druhý výrobek zhotovený na pletacím stroji jsem chtěla uplést z tenčí vlny. Měla jsme v plánu něco jednoduchého, ale hlavně jsem si chtěla vyzkoušet vyplétání hladkých ok na pletenině. Tílko jsem upletla z bavlněné příze Beachcomber od firmy Sirdar. V přízi se střídají tři odstíny, mé oblíbené šedé, bílé a také zelená  a nepravidelná tloušťka příze tvoří na pletenině hezký efekt. Základní vzor jsem použila rubový žerzej do kterého jsem vyplétala hladké proužky uprostřed s vynechanými oky. Délku tvoří 3 cm záložka a výstřih a průramky jsou obháčkované 3 řadami krátkých sloupků.

    Tílko není složité, mohou se do něj pustit s klidem i začínající pletařky, a nebo si jej můžete uplést na jehlicích č. 4, s tím rozdílem, že mezi hladkými oky 2x nahodíte, a 2 hladká oka před nahozením spleteme hladce, za nahozením spleteme 2 oka přetažením.

 

 

 

 

 

 

 

a zde sdílím pár momentek při práci:

 

 

 

A zde je slibovaný popis práce jak pro pletací stroje, tak pro ruční pletení na jehlicích:

http://tvoriverucicky.websnadno.cz/silver_reed__vyrobky/tilko_s_vynechanymi_oky.odt

 

 

17. 03. 2015____________________________________________________________________

 

První výrobek na stroji dokončen!   cheekycheekycheeky

 

Červený kabátek na zip

    Teplý kábátek jsem upletla z žíhané silnější vlny Carnival Chunky a červené silnější vlny Alpaca Chunky od firmy Stylecraft. Má elegantní střih a moderní zapínání na zip. Je také doplněný červeným límečkem a kapsičkami s patkami. Nápad na tento kabátek není úplně můj, nechala jsem se inspirovat jednoduchým designem z časopisu Sandra. Střih kabátku jsem upravila pro silnější vlnu, doplnila jej modernějším zapínáním a také jsem  oživila nudnější vzhled červenými pruhy a sedlem. Celý je upletený lícovým žerzejem, až na špičky kapes a patek. Ty jsou upleteny na jehlicích č. 6 a poté dopleteny na stroji. Při pletení špiček kapes a patek, při přidávání ok v každé řadě, počáteční oka nevypadala hezky, proto jsem zvolila ruční pletení.

    Práce na kabátku byla zajímavá, musela jsem se soustředit na ujímání a přidávání ok uprostřed dílu, vyzkoušela jsem si dvoubarevné pletení, a až na malou chybičku v délce rukávů, kde jsem zapoměla odpočítat šířku záložky, se mi kabátek povedl. Kabátek je upletený na jednolůýkovém stroji Silver Reed LK 150, ale i vy si jej můžete uplést doma na pletacím stroji či jehlicích č.6.

 

Moje první práce na pletacím stroji nedopadla vůbec zle, co říkáte?  yes

 

 

 

http://tvoriverucicky.websnadno.cz/silver_reed__vyrobky/cerveny_kabatek_pleteny_na_stroji.odt

 

 

 

a zde sdílím pár fotek nafocených při práci:   smiley

 

 

 

 

____________________________________________________________________________
 

TOPlist

aktualizováno: 14.12.2017 15:34:20